Fransa’da bir markete saldırı: 2 ölü, biri ağır 12 kişi yaralı

Fransa'da DEAŞlı teröristler tarafından bir süpermarkette rehine krizi yaşandı. Çok sayıda ölü ve yaralının olduğu saldırıyı gerçekleştiren teröristin öldürüldüğü belirlendi

Fransa’da bir markete saldırı: 2 ölü, biri ağır 12 kişi yaralı

FRANSA OLAYI 'SON DERECE CİDDİ' OLARAK NİTELENDİRİYOR

Fransa Başkanı Edouard Philippe olayı "Son derece ciddi" olarak nitelendirdi. Trebes Belediye Başkanı saldırıda iki kişinin yaralandığını söyledi. Yeni bir terör saldırısı altındaki Fransa'dan peş peşe son dakikahaberleri geliyor. Ülkenin güneyinde polisle çatıştıktan sonra bir süpermarkete giren silahlı saldırgan, bazı müşteri ve çalışanları rehin aldı. Yerel yetkililer süpermarkette iki kişinin öldüğünü açıkladı, olay yerinde yüzlerce özel kuvvetler polisi bulunuyor.

Son dakika gelişmesi: Fransa'da rehine krizi!

SALAH ABDESSELAM'IN SERBEST BIRAKILMASINI İSTENİYOR

Saldırının nedeni ortaya çıktı. Süpermarkettekileri rehin alan terörist, üç yıl önce Paris'te 129 kişinin öldüğü saldırıyı gerçekleştiren isimlerden Salah Abdesselam'ın serbest bırakılmasını istedi. DEAŞ'ın üstlendiği saldırının kilit ismi Abdesselam, halen cezaevinde tutuluyor.

Geçtiğimiz yıllarda birçok kez terör saldırısına hedef olan Fransa'da, yeni bir saldırı gerçekleşti. Ülkenin güneyindeki Carcassonne bölgesinde yer alan Trebes kasabasında silahlı saldırgan, koşu yapan polislere ateş açtı. İlk ateşte bir polis memuru yaralandı.

Saldırının ardından bir süpermarkete giren silahlı kişi, içerideki bazı müşteri ve çalışanları rehin aldı. İki kişinin öldüğü saldırıyı gerçekleştiren terörist öldürüldü.

BİZE ULAŞIN