Son Dakika: 125 terör örgütü mensubu Almanya'ya geri döndü!

Son dakika haberi... Alman basınından korkunç iddia... Belçika’da terör kampında eğitilerek Suriye’ye gönderilen 125 PKK’lı Almanya’ya geldi. Hedeflerinde vatansever Türkler var.

Son Dakika: 125 terör örgütü mensubu Almanya'ya geri döndü!

Alman Kölner Stadtanzeiger gazetesi, korkunç bir iddiayı dile getirdi. Almanya'dan 300 PKK'lının Türk ordusuna karşı savaşmak için Suriye'ye gittiğini yazan gazete, savaş eğitimi gören 125 terör makinesinin Almanya'ya döndüğünü yazdı. İddiaya göre teröristlerin Almanya'ya geri dönmesinin nedeni, hazırda beklemek.

Almanya'da PKK yandaşları Türk vatandaşlarına saldırdı

BELÇİKA'DA EĞİTİM KAMPI

Gazetenin haberinde, "Bu kisiler, Almanya'daki Türkler ve Kürtler arasındaki çatışmanın büyümesi halinde, şiddete hazır olan grupların omurgasını oluşturacak" denildi. Haberini güvenlik birimlerine dayandıran gazete, PKK'lı militanların bir bölümünün, Belçika'da bulunan bir PKK kampında eğitim gördüğünü dile getirdi.

ALMANLAR DA HEDEFLERİNDE

Haberde, "PKK, Suriye'deki savaş için Almanya'dan yaklaşık 300 PKK'lıyı bölgeye götürdü" deniliyor. Öte yandan Alman gizli servisleri, PKK'nın Türk kurumlarına dönük saldırılara devam etmeyi planladığını duyurdu. Habere göre PKK teröristleri, Türkiye'ye silah satan Alman savunma sanayisine de saldırmayı düşünüyor.

Kaynak: Sabah Avrupa

BİZE ULAŞIN