Son dakika! Türkiye'den kritik istihbarat! Rus yetkili açıkladı...

Rusya Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksander Bortnikov, Türkiye'nin verdiği istihbarat bilgisi sayesinde Rusya'da ciddi bir terör saldırısının önlendiği duyuruldu

Rusya Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksander Bortnikov, Türkiye'deki meslektaşlarının verdiği istihbarat sayesinde Rusya'da ciddi bir terör saldırısının önlendiğini duyurdu.

"TÜRKİYE SAYESİNDE RUSYA'DA ÇOK SAYIDA MASUM İNSANIN CANINA KIYACAK SALDIRI ÖNLENDİ"

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre Moskova'da düzenlenen Uluslararası Güvenlik Konferansında konuşan FSB Başkanı Bortnikov, "Günümüzde Rusya ile batı ve özellikle ABD ile aramızdaki ilişkilerin ne durumda olduğunu biliyorsunuz. Buna rağmen istihbarat servisleri arasındaki terörle mücadele işbirliği övgüye layık. Yeni yıldan hemen önce Amerikan tarafının verdiği bilgiler sayesinde Rusya'nın St. Petersburg şehrinde eylem hazırlayan terörist yakalandı. İkinci işbirliği örneği ise Türk meslektaşlarımızla. Onlardan aldığımız bilgiler sayesinde Rusya'da çok sayıda masum insanın canına kıyacak saldırı önlendi" ifadelerini kullandı.

"GEÇTİĞİMİZ YIL DÜNYA ÇAPINA BİN 600 TERÖRİST SALDIRISI DÜZENLENMİŞTİR"

Türkiye'den Rus tarafına iletilen terör saldırısı istihbaratının içeriği hakkında detaya girmeyen Bortnikov, "Geçtiğimiz yıl dünya çapında bin 600 terörist saldırısı düzenlenmiştir. Rusya'da 25 terör eyleminin önüne geçilmiştir. 4 saldırı ise önlenemedi. Rusya ve dünya çapındaki terör eylemlerinin yarısı ise yakından tanıdığımız DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı" dedi.

BİZE ULAŞIN