Yahudi yerleşimciler Nablus'taki "Yusuf makamına" zorla girdi

İsrail askerleri ve Fanatik Yahudiler Filistin halkının ibadetlerini gerçekleştirirken Yusuf makamına zorla girdiler. Fİlitinlilerin olaya tepki göstermesi karşısında İsrail askerleri plastik mermi ve gözyaşı bombası kullandı

Yahudi yerleşimciler Nablus'taki Yusuf makamına zorla girdi

İsrail askerleri, Filistinlilerle yaşanan arbedeye göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermiyle müdahale etti. İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde Yahudi yerleşimcilerin "Yusuf makamına" girmesi üzerine gerginlik yaşandığı, İsrail askerlerinin olaya tepki gösteren Filistinlilere gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği bildirildi.

FANATİK YAHUDİ YERLEŞİMCİ YUSUF MAKAMINA ZORLA GİRDİ

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, İsrail polisi eşliğindeki çok sayıda fanatik Yahudi yerleşimci otobüslerle Nablus'un doğusundaki Yusuf makamının bulunduğu alana girdi.

Yahudi yerleşimcilerin Yusuf makamına zorla girerek "dini ritüellerini" gerçekleştirirken, duruma tepki gösteren Filistinlilere, İsrail askerleri müdahalede bulundu.

GERÇEK MERMİ VE PLASTİK SİLAH KULLANDILAR

İsrail askerlerinin gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz kullandığı müdahale sırasında Filistinliler, taş ve boş şişe attı, araç lastiklerini yakarak Yusuf makamına giriş yollarını kapadı.

Yahudiler, Nablus'taki "Yusuf makamında", Hazreti Yusuf'un kabri olduğuna inanıyor. Ancak birçok arkeolog söz konusu kabrin sadece birkaç asır geçmişi olduğunu kaydederek, bu inancın doğru olamayacağını, kabrin Yusuf Duveykat isimli bir Müslüman'a ait olduğunu ifade ediyor.

BİZE ULAŞIN