ABD'den Türkiye açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında kendisine gyöneltilen soru üzerine Türk heyetinin ABD'deki temaslarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözcü Nauert "Türkiye ile çok kapsamlı bir ilişkimiz var ve Türkiye hükümeti yetkilileri ile bu görüşmelerimizin bir kısmını kamuoyu ile tartışmayacağız" açıklamasında bulundu.

ABD'den Türkiye açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, iki ülke arasındaki sorunların çözümüne yönelik ABD'ye gelen Türk heyetiyle geniş kapsamlı görüşmeler yapıldığını söyledi.

Bakanlık Sözcüsü Nauert, günlük basın toplantısında kendisine yöneltilen soru üzerine Türk heyetinin ABD'deki temaslarına ilişkin açıklama yaptı.

"TÜRK HÜKÜMETİ İLE ÇOK KAPSAMLI BİR İLİŞKİMİZ VAR"

Sözcü Nauert, "Türkiye ile çok kapsamlı bir ilişkimiz var ve Türkiye hükümetiyle bu konuları her görüşmemizde konuşuyoruz. Dün, Türkiye hükümeti yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler çok geniş kapsamlıydı. "Bu (görüşmelerin) bir kısmını kamuoyuna açık bir şekilde tartışmayacağız." dedi.

9 KİŞİLİK TÜRK HEYET ABD DIŞİŞLERİ VE HAZİNE BAKANLIĞI'NDA TEMASLARDA BULUNMUŞTU

Başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın yaptığı 9 kişilik Türk heyeti Washington'a gelerek, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı'nda görüşmeler yapmıştı.

Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 3'er temsilcinin bulunduğu Türk heyetinin temaslarına Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da eşlik etmişti.

BİZE ULAŞIN