Fransa'da çarpıcı anket sonucu! Macron gerçek lider değil...

Doğu Akdeniz'de girilimi tırmandırmaya yönelik saldırgan ve yayılmacı siyaset izleyen Macron'a bir tepki de kendi halkından geldi. Fransa'da yapılan bir kamuoyu araştırması çarpıcı gereği gözler önüne serdi. Le Monde gazetesi ve Ipsos/Sopra Steria kamuoyu araştırma şirketinin ortaklaşa yaptığı kamuoyu araştırmasına katılanların yüzde 82'si "Fransa'da düzeni sağlayacak gerçek bir lidere ihtiyaç var" dedi.

Fransa'da çarpıcı anket sonucu! Macon gerçek lider değil...
Çarşamba 16.09.2020 17:33
Son Güncelleme: Çarşamba 16.09.2020 17:34
ABONE OL

'da Ipsos/Sopra Steria araştırma şirketinin son araştırması ülkede Cumhurbaşkanı Emmanuel hükümetine duyulan güvenin azaldığını ortaya koydu. gazetesinde pazartesi günü yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, ankete katılanların yüzde 82'si "ülke içinde düzenin sağlanması için gerçek bir lidere ihtiyaç olduğunu" belirtti.

Fransa'da çarpıcı anket sonucu! Macon gerçek lider değil...

Bu oranın, geçtiğimiz yıl yapılan araştırmalara oranla yüzde 3'lük bir artış anlamına geldiği belirtildi. Eylül ayı başında YouGov tarafından yapılan bir anket de Fransız halkının yüzde 61'inin Cumhurbaşkanı 'u onaylamadığını ortaya koymuştu.

Fransa'da çarpıcı anket sonucu! Macon gerçek lider değil...

ÜLKE İÇİ TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Yenişafak'ın haberine göre; Kasım 2018'den beri sarı yelekliler protestolarına sahne olan 'da halk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yönetiminden de memnun değil. BFM televizyonu için yapılan anket sonuçlarında, halkın yüzde 52'sinin 'un krizi çözüme kavuşturmak için attığı adımlara güvenmediği yer almıştı.

Fransa'da çarpıcı anket sonucu! Macon gerçek lider değil...

Öte yandan, 'un Yunanistan'ı kışkırtarak 'de gerilimi artırmasına yönelik ülke içinden tepkiler de gelmeye devam ediyor. Fransız L'Opinion gazetesi, Cumhurbaşkanı'nın Doğu Akdeniz konusunda Yunanistan'ın peşinden gitmesini eleştirerek, Fransa'nın bölgede tansiyonu düşürmesi gerektiğini yazdı.