Uyuşturucu İle Top Yekun Mücadele Edilecek

Uyuşturucu İle Top Yekun Mücadele Edilecek
Düzce Valisi Ali Fidan, “Uyuşturucu ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerinin yaptıkları yeterli olmuyor” dedi.
Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonunun kurulması ile birlikte, illerde Valilerin başkanlığında tüm bileşenlerin üye olduğu komisyonlar oluşturuldu. Oluşturulan bu komisyonlar Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonunun aldığı kararları illerde uygulayacak. Bu kapsamda Düzce Valisi Ali Fidan başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda bir toplantı yapıldı.
Toplantı hakkında bilgiler veren Vali Ali Fidan, “Uyuşturucu ile ilgili olarak oluşturulan üst komisyonun aldığı kararları illerde uygulamak için bizlerde bir araya geldik. Uyuşturucu ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerinin yaptıkları yeterli olmuyor. Bu kapsamda belediyeler, üniversiteler başta olmak üzere tüm kesimin duyarlı olması gerekiyor. Özellikle ailelerin konu ile ilgili olarak daha hassas davranmasını bekliyoruz. Sistemi birlikte yürütmeliyiz” dedi.
Uyuşturucu ile mücadele komisyonunun öncelikli hedefi uyuşturucunun verdiği zararlar ile ilgili olarak kamuoyunda bir farkındalık oluşturarak tüm kesimleri bu mücadelenin içine çekmek. Bu kapsamda iletişim kurulları oluşturularak bu kurulları sürece dahil etmek. Tüm paydaşların süreçle ilgili bilinçlendirilmesi ve özellikle ailelerin uyuşturucu etkileri ile uyuşturucu kullanımın belirtileri hakkında eğiterek bilgilendirmek.
BİZE ULAŞIN