Vali Fidan Basın Mensuplarıyla İftar Yaptı

Düzce Valisi Ali Fidan, çok önemli ve zor bir görev yapan basının 4. kuvvet olduğuna dikkat çekti. Yerelde gazeteciliğin zor olduğunun farkında olduğunu belirten Fidan, 4 aylık görev süresinde basının kendisine gösterdiği yakınlıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Gazeteleri, televizyonları, köşe yazılarını yakından takip ederek Düzce’yi tanıdığını belirten Vali Fidan basınla her zaman yakın diyalog içinde olduğunu söyledi.
Düzce’de basın mensupları ile Çeşnigah Restoranda düzenlenen iftar programında bir araya gelen Vali Ali Fidan, basının önemine dikkat çekti. Basınla ilk kez iftar programında biraya geldiğini belirten Ali Fidan, bundan sonra düzenli aralıklarla birlikte olmayı arzu ettiğini söyledi.
Basının çok önemli ve zor bir görevi ifa ettiğini vurgulayan Vali Fidan “Basın 4. kuvvet olarak tanımlanıyor ve biliniyor. Bu yönüyle vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, doğru haber yapılması ve bu anlamda etik değerlere uygun şekilde basın görevi ifa edilmesi özellikle yerelde bir takım zorluklar olduğunu biliyorum. Yerelde çalışmak, gazetecilik yapmak, televizyonculuk yapmak bir takım zorlukları içerdiğinin farkındayız. Ama görüyorum ve biliyorum. Bütün arkadaşlarımız samimiyetle özveri ile yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bazı arkadaşlarımızla daha sık bir araya geliyoruz” diye konuştu.
Vali Fidan, Düzce’de hizmet süresinin 4. ayında olduğunu hatırlatarak “Düzce’de göreve başlayalı yaklaşık 4 ay oldu. 9 Mart’ta göreve başladım. 9 Temmuz’da 4 ayı tamamlamış olacağız. Bu süre zarfında bana gösterdiğiniz ilgiden yardımdan dolayı teşekkür ediyorum. Bende sizlerle hep yakın diyalog içinde olmayı arzu ediyorum” dedi.
Düzce’de basını yakından takip ettiğini vurgulayan Vali Fidan “Elimden geldiğince bütün gazeteleri, televizyonları ve programlarını takip etmeye çalışıyorum. Köşe yazılarını okumaya çalışıyorum. Bu 4 aylık sürede zaten bana yabancı değil ama yine de Düzce’yi daha detaylı şekilde daha iyi bir şekilde anlamaya tanımaya gayret ediyorum. Burada da gazetelerimizden, köşe yazarlarımızdan istifa ediyorum ve faydalanıyorum. Bunun için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Vali Fidan, basınla hep beraber daha yakın bir diyalog içinde olmayı temenni ederek, “Ortak paydamız olan Düzcemize, ülkemize hizmet ederken sizlerle yakın diyalog içinde olmayı, hem sizin vasıtanızla vatandaşlarımızı daha iyi bilgilendirmemiz için yakın diyalog içinde olacağımızı kanalları her zaman açık tutacağımızı kapımızın her daim bütün arkadaşlarımıza açık olduğunu bilmenizi isterim. Bundan sonra bugün bir iftar programı olarak düzenledik. İnşallah bundan sonra Düzce’ye ilişkin konularda sizlerle düzenli olarak bir araya gelmeyi arzu ediyorum. Düzce’nin, Düzcelilerin meselelerini konuşmak, istişare etmek basınla paylaşmak için inşallah düzenli aralıkla biraya gelmeyi arzu ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Şimdiden bayramlarınızı kutluyorum. Hayırlı sağlıklı çalışmalar diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Ali Fidan basın mensuplarına çeşitli hediyeler verdi.
BİZE ULAŞIN