Dostluk Maratonuna Dev Firmalar Sponsor Olacak

Dostluk Maratonuna Dev Firmalar Sponsor Olacak
Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) Başkanı Haluk Kaya, 2016 ’Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’na sponsor olmak isteyen güçlü firmaların olduğunu söyledi.
Türk-Yunan-Bulgar Dostluk Grubu Derneği tarafından bu yıl ikincisi tertip edilen ’Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nu büyük ilgi gördü. Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden yaklaşık 611 sporcunun katılımıyla düzenlenen Maraton’da sporcuların, ayaklarına takılan çiplerle vize ve pasaportsuz sınırı aşmaları dikkat çekti.
Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun ikincisinin yapılmasına rağmen organizasyonun basın aracılığıyla geniş kitlelere duyurma imkanı bulduklarını kaydeden Kaya, "Organizasyonda emeği geçen kurumlara teşekkürlerimi sunuyorum. Zaten onlara teşekkür ziyaretlerinde bulunuyoruz" dedi.
"2016 YARI MARATONU MAYIS AYINDA YAPILACAK"
Gelecek yıl Ramazan dolayısıyla maratonu Mayıs ayı içinde yapmayı planladıklarını belirten Kaya, "Hem hava şartlarının daha uygun olacağını düşünüyoruz. Amacımız maratona katılanların daha iyi şartlarda katılımlarını sağlamak. Her geçen yıl üzerine koyarak devam etmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
"BÜYÜK FİRMALARIN SPONSOR OLMAK İSTEMESİ SEVİNDİRİCİ"
Maratonun bitmesinin ardından birkaç büyük firmanın kendilerini arayarak sponsor olmak istediklerini dile getiren Kaya, "Organizasyon kapsamında her zaman en iyisini eksiksiz yapmaya çalışıyoruz. Uluslararası düzeyde yaptığımız organizasyonda sponsor olmak isteyen büyük firmaların olması bizleri daha da sevindirdi. Bu maratonun büyüyerek devam etmesi için mücadele ediyoruz. Edirne’de bulunan kurumlar her konuda bizlere yardımcı oluyor. Dostluk maratonu Edirne’ye, yakışıyor" ifadelerini kullandı.
Gelecek yıl Mayıs ayında yapılması planlanan dostluk maratonu için Eylül ayı içinde başvuru alacaklarını kaydeden Kaya, bu yıl 2 bin 500 sporcu katılımıyla sınırlandıracaklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN