Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan:

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan:
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tanıtımını ülkenin her köşesinde gerçekleştirmek amacıyla birçok faaliyet düzenlediklerini belirtti.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin Edirne için olduğu kadar Türk tarihi için de çok önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, 654.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin diğer yıllardan daha da özel ve güzel olması için hazırlıklarına ayrı bir özen gösterdiklerini belirtti.
654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin bu yıl diğer yıllara göre daha nezih bir ortamda gerçekleşeceğini söyleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Kırkpınar’a öncelikle Edirneliler olarak sahip çıkmalıyız. Bu nedenle tüm hem hemşehrilerimizi Kırkpınar’a bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Gürkan, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tanıtımı amacıyla bu yıl Tanıtım TIR’ının hazırlandığını belirterek, "LED ekranı olan bir TIR, Kırkpınar’ı tanıtım için yollara çıktı. Ülkemizin her bir şehrini gezerek, Kırkpınar’ımızı her yönüyle tanıtarak, ülkemizin güzel insanlarını kentimize davet ediyoruz. Tanıtım TIR’ı Antalya’ya kadar gidecek, Antalya’dan Eskişehir üzerinden geri dönecek. 23 günde 20 şehir gezecek. İstanbul’da 3 gün kalacak" dedi.
Kırkpınar ve Edirne’nin tanıtım filmlerinin TIR’da bulunan LED ekranda yayınlandığını ifade eden Gürkan, "Gidilen şehirlerdeki insanlarımızın tepkileri çok olumlu. Şehirlerdeki yerel ve ulusal basın da oldukça fazla ilgi gösteriyor. Bu hem kentimizin hem de Kırkpınar’ımızın tanıtımı açısından çok önemli" diye konuştu.
Geçen yıl düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde bir takım değişikliklere gidildiğini ifade eden Gürkan, "Bu yıl çok farklı şeyler yapacağız. Neler olduğunu söylemeyeceğim, çünkü herkesin gelip neler değiştiğini görmesini istiyorum. Tüm Türkiye’yi Kırkpınar’a davet ediyorum ama özellikle Edirnelileri davet ediyorum. Kargaşanın olmadığı göreceksiniz. Nezih bir ortam olacak. Rahatsız olmayacaksınız. Rahatsız edilmeyeceksiniz. Kırkpınar Edirnelileri bekliyor" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN