Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Tanrıkulu, "Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasası Çıkarılmalı"

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Tanrıkulu, Bir An Önce Sağlıkta Şiddet Yasası Çıkarılmalı
Türk Tabipler Birliği Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini söyledi.
Dr. Tanrıkulu gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de son yıllarda sağlık ortamında çok önemli bir sorunla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Sağlıkta şiddeti her zaman konuşuyoruz. Son aylarda Türkiye’nin hemen hemen her ilinden Türk Tabipleri Birliği’ne ve Tabip Odaları’na çok ciddi şekilde hekim şiddeti, hekime uygulanan şiddet ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet vakaları oluyor. Biz bu konuda Türk Tabipleri Birliği, Edirne Tabip Odası ve diğer Tabip Odalarımız hekim arkadaşlarımızın yanındayız, onlara hukuksal destek veriyoruz. Fakat benim buradan söylemek istediğim şey şu; bir an önce sağlıkta şiddet yasası çıkarılmalıdır. Ne yazık ki sağlıkta şiddet uygulayan insanlar iki saat sonra tutuksuz yargılanmak üzere tekrar serbest bırakılıyor ve onlar daha da bilenmiş olarak tekrar aynı şeyi yapıyorlar" şeklinde konuştu.
"ŞİDDET UYGULAYARAK SAĞLIK HİZMETİ DE ALAMAZSINIZ"
Dr. Tanrıkulu, "Biz diyoruz ki sağlıkta şiddetle herhangi bir sorununuzu çözemezsiniz. Ayrıca sağlıkta şiddet uygulayarak sağlık hizmeti de alamazsınız. Hekimler olarak ve sağlık çalışanları olarak eğer bir sorununuz varsa bu hekimin, sağlık elemanının sorunu değil, hizmet iyi alamıyorsanız bu sistemin sorunu. O zaman sistemi birlikte sorgulamak, birlikte tartışmak zorundayız" dedi.
BİZE ULAŞIN