Edirne Belediyesi, Araçlarını Otobüs Duraklarına Park Eden Sürücüleri Uyarıyor

Edirne Belediyesi, Araçlarını Otobüs Duraklarına Park Eden Sürücüleri Uyarıyor
Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşları otobüs duraklarına araçlarını park etmemeleri konusunda uyardı.
Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, otobüs duraklarına karayolları standartlarında bulunan [D] işaretinin konulduğu ve durak yerlerinin de mavi çizgi ve figürlerle belirlendiği belirtilerek, vatandaşlar araçlarını bu noktalara park etmemeleri konusunda uyarıldı.
Toplu taşıma araçları dışında kalan araç sürücülerinin kullandıkları araçları otobüs duraklarının olduğu alanlara park etmelerinden dolayı sıkıntıların yaşandığını ifade eden yetkililer, "Özellikle hususi araçlarca işgal edilen otobüs duraklarında, toplu taşıma araçlarından inen ve binen yolcular büyük tehlike atlatmaktadırlar. Bu duraklara park eden araçlar gerek kendi, gerekse toplu taşıma yolcuları için her an bir kaza sebebi olmaktadırlar" dedi.
Duraklara park edilen araçların sahiplerine 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre para cezası verildiği hatırlatılarak, "Diğer sürücülerin trafik güvenliği ve ceza ile karşı karşıya kalmamaları için otobüs duraklarına park etmemelerini önemle hatırlatmak istiyoruz" denildi.
BİZE ULAŞIN