Bulgar Gümrükçülerden Türk Meslektaşlarına Bayram Ziyareti

Edirne’de, Bulgar gümrük müdürleri Kapıkule Sınır Kapısı’na gelerek, Türk meslektaşlarının bayramını kutladı.
Kapıkule Sınır Kapısı VIP Salonu’na gelen Bulgar gümrük müdürlerini Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın karşıladı. Svelingrad Gümrük Bölge Müdürü Yulian Mirkov ve Kapitan Andreevo Gümrük Müdürü Nikolay Karaivanov başta olmak üzere Türk meslektaşlarını ziyaret etmek için gelen Bulgar heyet, daha sonra Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’le bir araya geldi.
Ziyaret programına Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan, Bulgaristan’ın Svilengrad ve Kapitan Andreevo Gümrük yetkilileri katıldı.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Bulgar gümrükçülerin bayram ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Komşularımız geçtiğimiz bayramlarda da aynı ziyaretleri yapıyorlarmış. Bu ziyaretlere bende son derece sevindim. Özellikle bu şekilde geliş gidişler iki ülke arasındaki soğuklukları da giderir, insanları ısındırır. Bu devletlerin birbirine sıcak bakmalarına vesile olur. Ben kendilerine tekrar hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.
VALİ ŞAHİN: "BU TIR KUYRUĞU NEDİR ALLAH AŞKINA, HANİ BİTMİŞTİ"
Vali Şahin’in, Bulgar gümrük müdürlerine, “Bu TIR kuyruğu nedir Allah aşkına, hani bitmişti? Bu TIR’ların kuyruğu ne? Şaşırdım ben doğrusu” diyerek esprili bir dille eleştiri yapması sonrası, Kapitan Andreevo Gümrük Müdürü Nikolay Karaivanov da “Yarım saat önce bilgisayar sistemimizde bir arıza oluştu. Eğer düzelmezse Sofya ile görüşüp gerekirse manuel alımlara geçeceğiz. Bizden size bayram hediyesi olsun” diyerek cevap verdi. Vali Şahin, “Peki tamam, sözümü geri aldım” diyerek, “Siz bize bol bol Bulgar TIR’ı gönderin. Eskiden paraları siz alıyordunuz, şimdi biz alıp gönderiyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN