Edirne Valisi Şahin, Suriyeli Sığınmacılarla Birlikte Edirne Otobanında Cuma Namazı Kıldı

Edirne Valisi Şahin, Suriyeli Sığınmacılarla Birlikte Edirne Otobanında Cuma Namazı Kıldı
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Avrupa’ya gitmek için yürüyerek Edirne’ye gelen Suriyeli sığınmacılarla birlikte TEM otoyolunda cuma namazı kıldı.
Edirne TEM otoyolu kent gişelerine bir kilometre mesafede göç kampı kuran yaklaşık 800 kişilik Suriyeli sığınmacı grubu, cuma namazı vakti öncesi TEM otoyolunda toplandı. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de TEM otoyoluna gelerek, Suriyeli sığınmacılar ile birlikte cuma namazını kıldı.
Edirne Kadı Bedrettin Camii İmam Hatibi Hasan Cerrah tarafından kıldırılan cuma namazında, ‘İslam’da kardeşlik, birlik ve beraberlik’ konulu hutbe hem Türkçe hem de Arapça olarak verildi.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Cuma namazı sonrası Suriyeli sığınmacı temsilcileri ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Vali Şahin, Edirne’de bulunan Suriyeli sığınmacı temsilcilerinin bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ankara’da görüşeceklerini hatırlatarak, "Edirne’de yaklaşık bin 800’e yakın Suriyeli sığınmacının bekleyişi sürüyor. Grup liderleri ile bir araya geldik. Kendilerinin temsilcilerini Ankara’da sayın Başbakanımız ile görüştüreceğiz. Ve sonrasında bir neticeye varacağımızı düşünüyorum" dedi.
"ÖLÜMÜ GÖZE ALDIK"
Suriyeli sığınmacı temsilcileri ise Yunanistan’a gitmekte kararlı olduklarını söyleyerek, jandarma ve polis güçlerinin kendilerine müdahale etmemeleri konusunda uyarıda bulundu. Grupları içerisinde çok sayıda çocuk ve bebeklerin de olduğunu hatırlatan grup temsilcileri, "Gaz kullansanız dahi müdahale etseniz bile biz ölümü göze aldık" ifadelerini kaydetti.

BİZE ULAŞIN