Gördes'te 24 traktöre döner lamba takıldı

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen 'Trafikte Sorumlu Çiftçi' projesi kapsamında, Gördes İlçe J.Komutanlığınca, Güneşli beldesinde 24 traktöre döner lamba takıldı.

Cumartesi 25.05.2013 00:00
ABONE OL
Güneşli beldesinde yapılan törene Gördes Kaymakamı T.Hakan Bilgin, İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Seyfettin Güler, Belediye Başkanı Vekili Ahmet Kan, Güneşli Belediye Başkanı Rıza Dilcan, İlçe Emniyet Amiri İsmail Boyacı'nın da katıldığı törende, traktörlerine ücretsiz döner lamba takılması çiftçileri sevindirdi. Törende bir konuşma yapan Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Çavuş Mustafa Kırşan, traktörlerin trafikte görünür olmasının hem sürücüleri, hem de diğer araçların güvenliği açısından önemli olduğunu kaydetti. Trafikte kurallara uymanın önemine vurgu yapan Kırşan, Manisa genelinde 74 bin 392 tescilli traktör bulunduğunu, son 5 yıl içerisinde traktörlerin karıştığı toplam 393 trafik kazasında 68 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi.
Kaymakam Bilgin de, jandarma ile odanın bu çalışmasının önemine dikkat çekti, amacın üzücü kazaların önlenmesi olduğunu belirtti.
Ardından iki öğrenci Trafik konulu şiir okudu ve tören sonunda 24 traktöre döner lamba takıldı.