Binaya kavuştular

Her türlü faaliyetini çantada taşınan evraklarla, bulduğu yerde yapan Ege Bölgesi Gırgır Balıkçıları Derneği, İTO ve Valiliğin desteğiyle yepyeni bir ofisin sahibi oldu

Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Egeli Sabah'ın 7 Nisan'da 'Dernek çantada' başlığı ile manşetten duyurduğu habere konu olan Ege Bölgesi Gırgır Balıkçıları Derneği'nin bina sorunu nihayet çözüldü. Şubat ayında yaşanan bir takım sorunlar ve mahkeme sürecinin ardından Güzelbahçe Belediyesi tarafından yıkılan dernek binalarını kaybeden balıkçılar, İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş'ın destekleri ile yeni bir binaya kavuştu. Güzelbahçe'deki Trafik Bölge Müdürlüğü'ne ait boş yemekhane binası yenilenerek Dernek binası haline getirildi. Geçtiğimiz gün yeni binalarında ilk toplantılarını yapan Derneğin Başkanı Mehmet Aksoy, İTO Başkanı Demirtaş başta olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Aylardır, dernek binası olmadan çalışmak zorunda kaldıklarını hatırlatan Aksoy, söözlerini şöyle sürdürdü: "Derneğimizi çantada taşıyorduk. Arkadaşlarımızın sorunlarını, yanlarına giderek görmeye uğraşıyorduk. Egeli Sabah'ın haberi sayesinde bu sıkıntımız dile getirildi. Sağolsun İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş bizim bu sıkıntımızı görmüş. Kendisi bizi aradı, ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Çok duyarlı davrandı. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz. Meclis kararı ile derneğimize 35 bin liralık bir yardımda da bulundular. Bu sayede yeni binamıza kavuştuk" dedi.

DAHA İYİ OLDU

Güzelbahçe'de yapımı devam eden yeni balıkçı barınağını inşaatının hemen kıyısında bulunan Bölge Trafik Müdürlüğü'nün ek yemekhane binasını yenileyerek dernek binasına dönüştürdüklerini kaydeden Aksoy, "Burası uzun süredir boştu. Biz de burayı dernek binası yapmak için Valilikten istedik. Valimiz de bize tahsis edilmesi için izin verdi. Sayın Ekrem Demirtaş başkanımızın bize gönderdiği 35 bin lira ödenek ile binanın yenilenmesi için gerekenleri karşıladık. Çok güzel bir dernek binamız oldu" diye konuştu. Aksoy, her türlü donatının olduğu dernek binasında ayrıca İzmir İli Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Birliği ile S.S İzmir Balık Avcıları Su Ürünleri Kooperatifi'nin de faaliyetlerini yürüteceğini söyledi.