Kurslar bu yaz açık kalacak

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin farklı bölgelerinde hizmet veren 8 bilgi evi ve kurs merkezinin yaz aylarında da açık kalacağı müjdesini verdi

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Sevindik Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nde eğitim alan öğrencilerin velileriyle bir araya geldi. Başkan Zolan, belediyeye bağlı bilgi evi ve kurs merkezlerinde eğitim alan öğrencilerin velileriyle buluşmalarını sürdürüyor. Bu buluşmalarda velilerin istek, görüş ve önerilerini dinleyen ve birçok konuda kendisine yöneltilen soruları içtenlikle cevaplandıran Başkan Zolan, 8 bilgi evi ve kurs merkezinin yaz aylarında da açık kalacağını söyledi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantıya gösterilen ilginin kendisini mutlu ettiğini dile getiren Başkan Zolan, "Çocuklarınızı bize güvenerek bu eğitim kurumuna gönderdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Denizli Belediyesi olarak ilk ve ortaokula giden çocuklarımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirip yeni bilgiler öğrenmeleri için kentin farklı bölgelerinde açtığımız 8 bilgi evi ve kurs merkezinde 1600 öğrencimizi biz geleceğe hazırlıyoruz" dedi.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
Zolan, "Bilgi evlerimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyalleşmesine katkı sağlıyor. Sosyalleşmek, çocuklarımızın ileride kuracakları ilişkilerde başarılı olmalarının ilk şartı. Bu bakımdan bilgi evlerinde amacımız çocuklarımızın sosyal yönlerinin farkına varmalarını sağlamak ve bu yönlerini daha iyi kullanmaları için onlara destek olmaktır. Buradaki eğitim sürecimiz, çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlayacak şekilde oluşturuluyor. Arkadaşlarımızın yaptığı planlamalar çerçevesinde Münazara ve Fikir Jimnastiği Kulübü, Eski Türk Çocuk Oyunları Kulübü, Sinema Kulübü, İngilizce Pratik Konuşma Kulübü, Oyunlarla Matematik Kulübü, Dil Yazı ve Kitap Dostu Kulübü, Sosyal Bilimler ve Değerlerimizi Öğrenelim Kulübü, Geçmişimizi Öğrenelim Kulübü, Resim Kulübü, Drama ve Gösteri Sanatları Kulübü, Müzik ve Dans Kulübü, Satranç Kulübü, Bilgisayar Kulübü, Test Kulübü, Oku Anlat Yaz Kulübü, Müzik Kulübü ve Tiyatro Kulübü olmak üzere birbirinden farklı alanlarda çocuklarımız eğitimler alabilecekler. Böylece, velilerimizin uzun zamandır yaz döneminde bilgi evleri ve kurs merkezlerinin açık olması yönündeki talepleri karşılanmış olacak" dedi.

BİZE ULAŞIN