Bodrum'da klasik bir şölen

Tarihi Batı Anadolu Rallisi, Bodrum'da başladı. En eskisi 72 yaşında olan klasik otomobiller ve yarışlar hayranlıkla izlendi

Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
Klasik Otomobil Kulübü'nün düzenlediği geleneksel "Tarihi Batı Anadolu Rallisi"nin 16'ncısı Bodrum'da sürüyor. Turkuvaz Medya Grubu'nun medya sponsorluğunu üstlendiği, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ile Bodrum Belediyesi tarafından desteklenen Ralli'nin ikinci gününde Bodrum-Yalıkavak etabı yapıldı. İskele Meydanı'ndan başlayan etaba katılan klasik otomobiller, birer dakika arayla kalkış yaptı. Bodrumlu klasik severlere görsel bir şölen yaşatacak olan ve 2 gün sürecek olan rallinin ilk gününde 300, ikinci gün ise 200 kilometre yol alınacak. Tamamı trafiğe açık yolda ve kurallara uygun olarak yapılacak rallide Bodrum-Yalıkavak- Ortaca-Turgutreis-Göltürkbükü güzergahı izlenecek. Ralli'nin ödülleri bugün Seagarden Oteli'nde sahiplerini bulacak.

1992'DE KURULDU

Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Saydun Gökşin, 1993 yılından bu yana yarışları düzenlediklerini belirtti, "Kulübümüz 1992 yılında kuruldu. Ertesi yıl yarışlara başladık. Yarışlara Türkiye genelinden 25 klasik otomobilin katılıyor. Bu bir hız yarışı değil, her şey trafik kuralları içinde" dedi. 72 yaşındaki klasik otomobilin sahibi ve Antik Otomobil Federasyonu Başkanı Cengiz Arsay, "Otomobilim bir Buick. ABD'nin İkinci Dünya Savaşı öncesinde ürettiği son otomobillerden. İstanbul'dan Bodrum'a 8 saat 15 dakika da ulaştım" diye konuştu.