Denizli'nin hedefi 10 milyon turist

DENTUROD Başkanı Karakan, kente gelen turist sayısının her geçen gün arttığını söyledi, "Bu yılın ilk 4 ayında geçen yıla göre yüzde 10 artış var. Böyle devam etmesi halinde 2023'te 10 milyon sayısına ulaşırız" dedi

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı ve Colossae Otel Genel Müdürü Şeref Karakan, bölgeye gelen turist sayısının 2023 yılında 10 milyonu bulmasını beklediklerini söyledi. Karakan, otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 80'lere ulaştığını ve her geçen gün yükselmeye devam ettiğini söyledi, "Fuarlarda yapılan tanıtımın bu gelişmede büyük etkisi var. Kentte sektöre olan destek de büyük. Yatırımcılar bu desteği en iyi şekilde değerlendirirse, bölgeye gelen turist sayısı artar. 2023 yılında bölgeye 10 milyon yerli ve yabancı turist gelir diye düşünüyorum" dedi.

'ŞEHRİMİZİ ÇOK İYİ TANITTIK'
Pamukkale'yi iyi bir yaz sezonunun beklediğini ifade eden Karakan, yılın ilk 4 ayında gelen turist sayısının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 arttığını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir ilde turizm bölgesinde her geçen yıl böyle bir artış oluyorsa bunun dayandığı bazı göstergeler var. Bu göstergeler de bu fuarlara katılmakla, Denizli'yi tanıtmakla oluyor. Geçen yıl katıldığımız fuarlar bu yılın iyi geçeceğini gösteriyor. Tabii her yıl olduğu gibi Haziran'ın ilk haftasında bir düşüş olur. Ama okulların kapanmasıyla birlikte doluluk oranlarının daha da yükseleceğine inanıyorum. Hem termal, hem de kültürel turizm açısından bu yaz Pamukkale'yi iyi bir sezon bekliyor. Başta valimiz olmak üzere milletvekillerimiz, belediye başkanımız, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz sektörümüze candan destek veriyor. Yatırımcılar da bu desteği iyi değerlendirirse doluluk oranlarının artacağını tahmin ediyorum."

BİZE ULAŞIN