Üreticiye 'birleşin' çağrısı

Ödemiş'in köylerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Demirdere Köyü Erik ve Kiraz Şenliği'ne katıldı. Burada anlaşmalı üretim modelinin önemine değindi

Yasayla yeni bağlanacak olan ilçelere hizmet götürmek amacıyla şimdiden çalışmalara başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Ödemiş'in köylerini ziyaret etti. 'Demirdere Köyü Erik ve Kiraz Şenliği'ne de katılan Başkan Kocoğlu, her ilçeye ayrım yapmadan hizmet götüreceklerinin sözünü verdi. Şenlikte, Demirdere Köyü Muhtarı Muammer Kırıcı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na hitaben "Orada bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür dediniz ve geldiniz, size minnettarız" diye konuştu.

"PAZARA BİRLİKTE GİRİN"
Ödemiş'in Çamlıca, Küre, Hamamköy, Çaylı, Güney, Küçükören, Bozcayaka köylerini ziyaret eden ve köylülerle sohbet eden Başkan Kocaoğlu, 'Demirdere Köyü'nde düzenlenen Erik ve Kiraz Şenliği'nde vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Şenlikte Ödemişlilerle bir araya gelme fırsatı bulan Başkan Kocaoğlu, yaptığı konuşmada, kendisi de çiftçilik yaptığı için ülkenin kalkınmasında tarımın ne kadar önemli olduğunu iyi bildiğini vurguladı. Anlaşmalı üretim modelinin önemine de değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Ektiğiniz arazilerin yüzde 25'i kardeşler arasında sınırda kayboluyor. Araziyi büyütmek mümkün olmadığına göre, ürününüzü satarken pazarda güçlü olmak ve pazara birlikte gitmek gerekir. Hem üretimde zayıf, hem pazarda zayıf olursak bu işi yürütemeyiz. Hem kaliteli ürün üretip, hem de havza, bölge olarak birleşip pazarlamada yol almamız lazım" dedi.

'32 dakikada' Afrika turu
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları kapsamında düzenlenen Kültür Şöleni'ne katılarak Afrika'dan gelen konuk ülkelerin stantlarını ziyaret etti. Yoğun programı arasında kısa süreliğine de olsa Tanzanya, Uganda, Kongo ve Somali stantlarındaki çocuklar ve gençlerle sohbet eden Başkan, daha sonra Kenya standındaki gençlerin isteğini geri çevirmeyerek, geleneksel çalgılarla seslendirdikleri müziğe eşlik etti.

Başkan Kocaoğlu, 'En güzel Erik ve Kiraz Bahçesi Yarışması'na katılanlara teşekkür ederken, birincilik ödülü alan Şakir Alabaş isimli vatandaşa ödülünü verdi.

BİZE ULAŞIN