Egebeta ürünleri farkını kanıtlıyor

Gaziemir İZDEP'te 3 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulan Egebeta Yapı Market, kendi alanında Türkiye'nin en büyük firması olma özelliğini taşıyor

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Otomatik kapı ve otomasyon sistemleri sektöründe hizmet veren Egebat'nın, Gaziemir'de kurduğu, Türkiye'nin ilk otomasyon yapı marketi binlerce çeşit ürünü tek çatı altında topladı. Gaziemir İZDEP'te, 5 milyon liralık yatırım maliyetiyle, 3 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan Egebeta Yapı Market, kendi alanında Türkiye'nin en büyük firması olma özelliğini taşıyor. Egebeta'nın kurucusu Gafur Alişer, Yapı Market sayesinde pazar payını ve müşteri portföyünü geliştireceklerini belirterek, "30 marka ve 5 bine yakın ürün çeşidini bir çatı altında toplayan Otomasyon Yapı Market ile müteahhitler, rezidans, villa ve sitelere yönelik toptan ve perakende satış gerçekleştireceğiz" dedi. İlk kuruldukları yıllarda 5 kişilik bir kadroyla hizmet verdiklerini, bugün 125 kişilik büyük bir aileye dönüştüklerini dile getiren Alişer, İzmir merkezde başlayan operasyonlarını bugün tüm Türkiye'ye yaymanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Alişer şöyle konuştu: "Egebeta, bugün 18 bin müşterisi ve Türkiye çapında hizmet veren 300'e yakın bayisiyle hizmet çıtasını hep daha da yukarıya taşımanın çabası içinde oldu. Teknolojik çağın gerekliliği olan akıllı otomasyon, akıllı bina sistemlerinin kaçınılmaz olduğunu gören Egebeta hayatı kolaylaştıran sistemler üzerine yoğunlaştı. Endüstriyel tesislerde de neredeyse bölgede 3 otomasyondan 2'sine imzasını atan Eegebeta bu konuda da bölgedeki özel projelerde yer almaya devam ediyor. Sektöre girişimin 20'nci yılını kutlarken, açılışını yaptığımız Yapı Market projesini yıllardır planlıyordum. Yapı Market'in altyapısını oluşturup olgunlaştırabilmem 5 yılımı aldı. Mutlu sona değerli partnerlerim, ailem ve Egebeta personelinin bana verdiği cesaret ve destekle ulaşabildim. Bizlere inanan ve güvenen herkese teşekkür ediyorum."

"İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ VAR"
Gafur Alişer, sektörde ve Türkiye'de ilk uygulama olan Yapı Market bünyesinde 30 ana marka ve her markaya ayrılan 150 - 200 metrekare alanda, toplamda 3 bin 500 metrekare bir market alanına sahip olduklarına dikkat çekti. Egebeta'nın marka kimliği ve bilinirliği sayesinde yurtdışından birçok işbirliği teklifi aldıklarını anlatan Alişer, bahçe otomasyonunda dünya liderlerinden biri olan İtalyan BFT firması'nı seçerek İzmir'den tüm Türkiye'ye satış yapmak üzere Türkiye distribütörü olduklarını kaydetti. Alişer, şunları ekledi: "Ülkenin en büyük alüminyum üreticilerinden Sistem Alüminyum, kapı hidrolikleri ve kapatıcılarında dünya markası Geze, Otomatik kapı ve panjurda Türkiye'nin en iyi markası Alusel, Otomatik panjur motorlarında Somfy ve Mosel, Türkiye'nin en büyük tel çit üreticilerinden Kösedağ firmaları ile partnerliklerimiz başladı. Yaklaşık 500 metrekare showroom alanı olan markette; tel çitler, korkuluklar, küpeşteler, bahçe kapıları, garaj kapıları, yangın kapıları, polikarbonat, cephe kaplama malzemeleri bulunacak. Fabrikamız ile birlikte toplamda 6 bin metrekare hizmet alanındaki otomasyon yapı marketinin çok güzel işler yapacağını biliyoruz. 80 bin metrekarelik bir lojistik alan içinde, ulaşım olarak rahat bir bölgede böyle bir yatırımı hizmete açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz."