"İzmir'in genelinde etkin hale geleceğiz"

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun, "İzmir'in vergisinin yüzde 52'si ilçemizde toplanıyor. Yapacağımız çalışmalarla kentte söz sahibi olmalıyız" dedi

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Torbalı Ticaret Odası'nın (TTO) seçimlerini kazanan Abdülvahap Olgun ve yönetim kurulu ekibi Egeli Sabah'ı ziyaret etti. TTO'nun çiçeği burnunda Başkanı Olgun, yeni dönemde yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Torbalı Ticaret Odası'nı ilerleyen dönemde daha etkin bir Oda haline getireceklerini kaydeden Olgun, sadece Torbalı'da değil İzmir'in tümünde etkin olacaklarını söyledi. Olgun, "Torbalı sanayinin, ekonominin can damarı. İzmir'in vergisinin yüzde 52'si Torbalı'da toplanıyor. Bu anlamda Torbalı önemli bir merkez. Biz de bunun bilincinde olarak, seçimde üyelerimizden aldığımız destekle yükümüz biraz arttı. Sadece Torbalı'da değil, İzmir'in tümünde etkili bir oda olmak istiyoruz. İzmir'de söz sahibi olmamız gerekiyor" dedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

Oda seçimlerine katılımın yüzde 80 katılımın olduğunu belirten Olgun, bin 400 üyenin oy kullandığını seçimlerin bu açıdan bir rekora da imza attığını dile getirdi. Yeni seçilen 20 meclis üyesinin 10'unun 30-35 yaş arasında genç isimlerden oluştuğuna vurgu yapan Olgun, "Türkiye'ye bu anlamda örnek olduk. Önümüzdeki hafta TOBB Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret edeceğiz. Kendisine desteklerimizi sunacağız" diye konuştu. Yeni dönemdeki en büyük hedefleri arasında inşaatı süren Kongre Merkezi'ni hayata geçirmek olduğunu da belirten Olgun, 350 kişilik kongre salonu, çok sayıda sergi salonu ve bir restoranı bulunacak merkezin Torbalı'ya önemli bir değer kazandıracağını söyledi. Olgun, ayrıca yeni dönemde üyelere hizmet en iyi hizmeti verebilmek için de çalışacaklarını belirterek, "Teşvikler konusu çok önemli. Son yıllarda teşviklerde büyük artışlar var. Teşvikleri takip eden bir teşvik birimi kuracağız. Bir de mevzuat değişiklerini takip edecek bir birim kuracağız. Bunun yanında hukuk birimimizi de hizmete sokacağız. Ayrıca sanayi odası olmak istiyoruz" dedi. Bir önceki dönem Oda Başkanlığını yürüten ancak bu seçimlerde Meclis Başkanı olarak görev yapan Behçet Çınar da, bu yaptıklarıyla Türkiye'ye örnek bir model olduklarını söyledi. Çınar, "Biz aynı ekibin içinden bir arkadaşımızın Başkanlık koltuğuna oturması için elimizden gelen desteği vereceğimizi başından söylemiştik. Bunu da gerçekleştirdik. Eski yönetimden birkaç arkadaşımız rızasıyla ayrıldı. Onların yerine gençler geldi. Güzel bir ekip oluştu. Bu anlayışı halka halka Türkiye'ye yayılması gerekiyor. Bu koltuklara hizmet için oturulmalı. Bir, iki bilemediniz üç dönem bu koltuklara oturabilirsiniz ama yedi, sekiz dönem bu koltuklarda oturmak doğru değil" dedi.