Aziz Kocaoğlu'nun ensesinde olacağız

AK Parti Milletvekili Şengül, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın vaatlerinin takipçisi olacaklarını söyledi, "Ensesinde olduğumuzu bilsin" dedi

Seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Aziz Kocaoğlu'nun projeleriyle değil, ideolojik siyaset yaklaşımıyla göreve geldiğini ifade etti. Kocaoğlu'nun başkanlığa giden yolda ses getirecek projelerle yola çıkmadığını söyleyen Şengül, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'in geleceğine ve sorunların çözülmesine dair projeler hazırlamaktan ziyade, daha çok genel siyaset ile İzmirlinin hassasiyetlerini kullanarak politika yaptı. Proje üretmede İzmirli'nin sorununu çözmede ne kadar yetersiz ve beceriksiz olduğunu herkesten önce kendisi biliyor. Biz, Kocaoğlu'nun vaatlerinin sonuna kadar takipçisi olacağız. Ensesinde olduğumuzu bilsin." İzmir'de seçmene korku politikaları uygulandığını ve İzmirlilerin bu siyasetten etkilendiğini söyleyen Şengül, şunları söyledi: "AK Parti'ye yöneltilen biat temelli eleştirilerin aslında bu seçimle de tam tersi çıktığını görüyoruz. Maalesef CHP'ye oy verenler duyuları kapalı bir halde seçimlerini yaptılar. Bu tutumundan dolayı seçmene değil, onlara korku siyaseti pompalayanlara kızıyoruz. Temennimiz toplumda oluşan kutuplaşmaların sona ermesi, farklı seslere ve milletin seçimine saygılı bir Türkiye özlemidir. Bize oy vermiş ya da vermemiş tüm vatandaşlarımıza her şeyden önce seçime katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Umarız İzmir'imiz ve Türkiye'miz için hayırlı olur"

KÜSME LÜKSÜMÜZ YOK
İzmir' in geride kalan 10 yıllık süreçte kaybının fazla olduğuna değinen Şengül, AK belediyeciliğin hizmeti esas alan anlayışı gelmediği sürece, İzmir'in kaybetmeye devam edeceğini söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'de yönetime gelemesek de 1 milyona yakın hemşehrimiz tercihini AK Parti'den yana kullandı. Ne olursa olsun, biz İzmir'e aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz İzmir'deyiz. Bizim çocuklarımızın geleceği İzmir'de. Bizim kimseye küsme lüksümüz yok. Yerel yönetimler hiçbir proje üretmese de biz merkezi hükümet olarak İzmir'in geleceği adına hem proje hem çözüm üreteceğiz. Yatırımlarımız yine sürecek. Kocaoğlu'nun vaatlerinin de sonuna kadar takipçisi olacağız. Ensesinde olduğumuzu bilsin."
BİZE ULAŞIN