Çeşme'ye piyango

Corendon Hotels Satış Direktörü Cem Bora Sevim, bu yıl Çeşme'ye 15 bin turist getireceklerini belirtti, "21 Nisan'da 3 uçak dolusu turist otellerimizde tatil yapacak" dedi

Bünyesindeki 700'ün üzerinde çalışanı ile yılda Türkiye'ye 500 bin turist getiren Corendon Grubu, bu yıl Çeşme'ye de 15 bin turist getiriyor olacak. Alaçatı'da Corendon Premier Solto Hotel ve Boyalık Beach'te Corendon Miplaya Oteli kiralayan grup, Hollanda ve Belçika ağırlıklı olmak üzere Avrupalı turistleri Çeşme'de ağırlayacak. Sezon açılışını 7 Nisan'da gerçekleştirecek olan Corendon Grubu, bünyesinde yer alan 15 uçağın 3 tanesini de her hafta İzmir Adnan Menderes Havaalanı'na indirecek. İzmir'de doğan Türk İşadamı Yıldıray Karaer tarafından 2000 yılında Hollanda'da kurulan Corendon Grubu'nun Avrupa'nın sayılı turizm şirketlerinden birisi olduğuna işaret eden Corendon Otelleri Satış ve Pazarlama Direktörü Cem Bora Sevim, Hollanda'da pazar lideri olan Corendon Grubunun Antalya, Alanya, Bodrum, Kuşadası, Marmaris'ten sonra İzmir'de ilk operasyonunu bu yıl gerçekleştireceğini belirtti. Grup, 2015 sezonunda ise yeni otellerle Çeşme'ye daha çok turist taşımayı hedefliyor.

OTELLERİ KİRALADI

Alaçatı'daki Solto ve Ilıca Boyalık Beach'teki Miplaya otellerini kiraladıklarını açıklayan Sevim, "Otellerimizi 7 Nisan tarihinde hizmete açmayı planlıyoruz. 21 Nisan tarihinde 2'si Hollanda ve biri Belçika'dan olmak üzere 3 uçağımız Adnan Menderes Havalimanı'na inecek. 3 uçak dolusu turist Çeşme'deki otellerimizde tatil yapacak. Sezon boyunca İzmir'e her hafta 3 uçak indiriyor olacağız. 15 Mayıs'ta da Hollanda ve Belçika'dan turizm acenta temsilcileri ile gazetecileri Çeşme'de ağırlayacağız. Corendon. nl internet sitemizde de Çeşme'nin reklamlarına başladık. Çeşme'de Corendon'un kaliteli ve yüksek standartlarda hizmeti ile fark yaratmayı hedefliyoruz. Corendon Miplaya'da her şey dahil, Corendon Premier Solto'da 3-4 farklı exclusive-kişiye özel konseptte hizmet vereceğiz. Sezon boyunca Çeşme'ye 15 bin turist getirmeyi hedefliyoruz" dedi. Corendon Grubu bünyesinde 15 uçaklarının olduğunu bu nedenle fiyatlarının çok makul olduğunu belirten Sevim, Hollanda'da yüksek marka bilinirliğine sahip olduklarını ve Türkiye pazarının lideri olduklarını kaydetti. Her yıl Türkiye'ye toplamda 500 bin Avrupalı turist getirdiklerini belirten Sevim, yılda toplam 750 bin kişiye tatil yaptırdığına dikkat çekti.

DENİZ TURİZMİ GELİRİ ARTIYOR
İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerine göre 2013 yılı turizm gelirlerinin bir önceki yıla göre yüzde 11.4 artarak, 32 milyar 310 milyon dolar olarak gerçekleştiğini söyledi. Ülkemiz turizm gelirinin yüzde 20'sinin deniz turizminden kazanıldığını kaydeden Öztürk, "6.4 milyar dolar olan bu rakam, önemli bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Kruvaziyer turizminin, deniz turizmi kaynakları arasında önemli bir yeri bulunmaktadır. İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından Antalya'da düzenlenen arama konferansında; sektörün 10 yıllık vizyonu belirlenirken, 2013 yılında 6.4 milyar dolar olan deniz turizmi geliri, 2023 yılında 20 milyar dolar olarak hedeflenmiştir" dedi.

BİZE ULAŞIN