Doğum gününde koltuğa oturacak

Karşıyaka'nın çiçeği burnunda Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, tesadüf sonucu bugün hem mazbatasını alacak hem doğum gününde koltuğuna oturacak

  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 03.04.2014
Karşıyaka'nın rekor oy alarak Belediye Başkanlığına seçilen Hüseyin Mutlu Akpınar Güzel bir tesadüf sonucu doğum günü olan 3 Nisan'da mazbatasını alarak başkanlık koltuğuna oturacak. Başta İzmir olmak üzere Urfa'dan, Çin'e; Kazakistan'dan Türkiye'nin diğer illerine kadar tebrik telefonları aldığını belirten Akpınar "Bu mutluluk verici bir olay. Yüzde 71 oy aldık, ancak Karşıyaka'nın yüzde 100'ünü kucaklayacağız" dedi. Bugün başkanlık koltuğuna oturması beklenen Akpınar, doğum günü pastasını ziyaret için geldiği Yeni Asır'da kesti. Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, Yazıişleri Müdürü Zafer Şahin ve Spor Müdür Haluk Güney'le birlikte yeni yaşını erken kutlayan Akpınar, bu sürprizin kendisini son derece mutlu ettiğini belirtti. CHP rozetiyle seçildiğini, kendisinin bir siyaset insanı olduğunu belirten Akpınar, şöyle konuştu: "Ben seçilirken CHP kimliğimle rozetimle seçildim ancak Karşıyaka'nın yüzde 100'ünü kucaklayacağız. Burada bana MHP'lisi de oy verdi, AK Partilisi de oy verdi. Bunu yadsıyamam. Ben siyasi hayatım boyunca hiç bir zaman patinaj çekmedim. Ya ilerlerim ya da bırakırım. Bıraktıktan sonra da devam etmem. Çünkü eline fırsat gelip de kullanamadıysan bu senin beceriksizliğindir."

KATILIMCI BELEDİYECİLİK

Katılımcılığın belediyede önemli bir sorunu ortadan kaldıracağına inandığını belirten Hüseyin Mutlu Akpınar, "Katılımcılığa önem veriyorum. Bir yerde bir park yapılacağı zaman çevre insanın da görüşünü almak zorundasınız. Katılımcılık benim önceliğim. Bizim gözden kaçırdığımız mutlaka bir şey olabilir. Park platformlarıyla, gençlik merkezleriyle bunları tartışacağız. Yurttaşımız, belediyenin yanında olduğunu bilecek. Bu son derece önemli" dedi.
BİZE ULAŞIN