'İcraatlarımız konuşacak'

Denizli'nin ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, seçim değerlendirmesini yaptı, "Kimseyi öteleştirmedim. Her kesimden oy aldım" dedi

  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 03.04.2014
137 yıllık Denizli Belediyesi'nin büyükşehir statüsü kazanmasının ardından ezici bir üstünlükle sandıktan zaferle çıkan Zolan, seçim sonrası tebrikleri kabul etmeye başladı. Binlerce vatandaşı randevusuz kabul eden başkan Zolan, seçim değerlendirmesinde CHP ve MHP'den de büyük oy aldığını açıkça ifade etti. Bazı ilçe belediye başkanlarından da fazla oy aldığına dikkat çeken Zolan, artık hizmet zamanının geldiğini belirtti. Bugünün şartları itibari ile aldığı yüzde 45.3 oy oranının çok iyi olduğunu vurgulayan Zolan, "AK Parti'ye gönül veren kişiler fire vermedi. Seçim boyunca kimseyi eleştirmedim. Bu nedenle de herkes bana sevgi gösterdi, ben de onlara sevgimi verdim. Benim başarım sevgi oldu. Hiçbir siyasi partiye çamur atmadım. Karalama kampanyası yürütmedim. Vatandaş karalama üzerine siyaset istemiyor. Herkesime kapım açık. Denizli'de siyasetin kalitesini yükseltmek istiyorum. Çamur at izi kalsın siyaseti yapmadım yapmayacağım. 5 yıl boyunca kimseye laf söylemeyeceğim. İcraatlarımız ile herkesimi kucaklayacağım" dedi. Zolan, AK Partili 8 belediye sayısını 15'e çıkardıklarını belirtirken, "Ben seçim kampanyamı sadece kendi üzerimden yürütmedim. İlçe belediye başkan adaylarım ile bütünleştik. Onlarla büyük katkıları ile bu zaferi kazandık" diye konuştu. "20'de 20", "Güleryüzle Hizmet" sloganları ile çalışmalar yapan Zolan, seçim tahmininde sadece Bekilli ilçesinde yanıldığını söyledi. CHP'nin kaleleri olarak bilinen Sarayköy ve Güney ilçelerini kazanacaklarını önceden tahmin ettiğini kaydeden Zolan, "Yine CHP'nin kalesi sayılan Bekilli ilçesinde de seçimi kazanacağımıza inanıyordum. Ama yanılmışım. Bekilli İlçesi'ni CHP kazandı. Sarayköy şaşırtmadı zaten ben Sarayköy'ün damadıyım. Seçim sonrası ilk gittiğim ilçe Sarayköy oldu" dedi.

'KİTAP YAZACAĞIM'
Seçim analarını bir kitapta toplamayı düşündüğünü dile getiren Zolan, "Seçim süresince çok değişik ve anlamlı olaylarla karşılaştım. İnsanların bana gösterdikleri sevgi anlatılamaz. Bir çok anım oldu. Zaman bulduğumda yaşadıklarımı kaleme alacağım" dedi.
BİZE ULAŞIN