Üçüncü şansını iyi kullandı

Diyarbakır'da yaşayan Mehmet Yıldız'a 11 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. İzmir'de iki defa uygun böbrek bulunmasına rağmen hastaneye gelemeyen Yıldız'a şans, üçüncüde güldü

Diyarbakırda yaşayan 5 çocuk babası çiftçi Mehmet Yıldız'a 11 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi kondu. Diyalize girmeye başlayan Yıldız, Diyarbakır'da yaşamasına rağmen, hayat kalitesi düştüğü için belki uygun böbrek çıkar düşüncesiyle İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne başvurdu.

İKİ AY BEKLEDİ

Yıllar boyunca diyalize giren Yıldız'a sevindirici haber, İzmir'den geldi. Uygun böbrek bulunduğu belirtilen Yıldız'a belirtilen saatte İzmir'de olması söylendi. Uçak biletinin parasını denkleştiremeyen talihsiz adam İzmir'e gelemedi ve nakil olamadı. İlerleyen zamanda bir kez daha kendisine uygun böbrek olduğu ve İzmir'e gelmesi gerektiği belirtildi. Daha önce para bulamadığı için İzmir'e nakil olmaya gelemeyen adam, bu sefer de uçak bileti bulamadı. 2. sefer de nakil olmaya gelemeyen Yıldız'ın umutları iyice tükendi. 2 kez uygun böbrek bulunmasına rağmen bu şansı değerlendiremeyen Yıldız'a şans 3. kere güldü. Sağlığına kavuşmak için ayağına kadar gelen şansı 2 kere tepen Yıldız, "Bu son şansım" diyerek hem parayı hem de uçak biletini ayarladı ve belirtilen saatte İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ nakli Merkezi'ne geldi. Nakil, hastanenin organ nakli sorumlusu Op. Dr. Cezmi Karaca ve ekibi tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 ay böbreğin uyum sağlaması beklendi ve en sonunda böbrek olumlu yanıt verdi. İmkansızlıklardan dolayı kendisine uygun önceki 2 böbrek için İzmir'e gelemeyen Yıldız, bu benim son şansımdı dedi ve sölerine şöyle devam etti, "Çaresizlik çok kötü bir şey. İlk iki uygun böbrekte gelemdim. Size sağlığınıza kavuşturacak şey orada duruyor, biliyorsunuz ama avucunuzdan kayıp gidiyor. Bu çok kötü bir durum. Ama en son haber verildiğinde bu benim son şansım diyerek ne yapıp ne edip izmir'e geldim. Şimdi çok mutluyum. Çocuklarımı çok özledim. Diyarbakır'a dönüp çocuklarımı kucaklamak istiyorum. Benim sağlığıma kavuşamamı sağlayan vericime ve doktorum Cezmi Hoca ve ekibine minnettarım. Allah onlardan razı olsun" dedi.
BİZE ULAŞIN