'Turizmciler tek yumruk olacak'

TÜRSAB Başkanı Rıza Gençay, yeni dönemde her çarşamba acentalarla bir araya geleceklerini belirtti, "Böylece mesleğimize daha etkili katkı sağlayacağız" dedi

Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda yeniden başkan seçilen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Ege Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Rıza Gençay, Egeli Sabah'a özel açıklamalar yaptı. Gençay, yeni döneme ilişkin önemli mesajlar verdi. Yeni yönetim olarak bundan sonra her çarşamba "Mutluluk Saati" olarak tanımladıkları iş sonrası stres atmaya yönelik, tüm acentaların bir araya gelebileceği toplantılar yapacaklarını belirten Rıza Gençay, "Bu buluşmalarımızın ilkini Renaissance İzmir Hotel'de gerçekleştirdik. Günün sonunda acentelerimizin bir araya gelmesini ve burada biraz olsun stres atmaları arzuluyoruz. Herkes burada kaynaşacak. Bu bizim eksikliğimizdi. Bunu gidermiş olacağız" diye konuştu. Renaissance İzmir Hotel'deki "Happy Hour" buluşmasında konuşan Rıza Gençay, "Mart ayında yapılan genel kurulumuzun ardından yönetimimizde azda olsa değişiklikler oldu. 2 yıllık görev süremiz var. Bu sürede İzmir'deki bütün arkadaşlarımızla, bu işe gönül vermiş herkesi bir araya getirmek misyonumuz olacak. İzmir'de bu işe gönül veren tüm arkadaşlarımızla bir ikinci komisyon kuracağız. Bu grup kendi içerisinden yine bir başkan seçecek. Bize bağımlı değil, bize fikir üretecek, proje sunacak bir yapı olacak. Onların yaptığı çalışmalar bize, rapor halinde gelecek. Biz de işin icra kısmında olacağız. Dolayısıyla İzmir'deki tüm acenteler tek yumruk halinde, katkı koyma fırsatı yakalayacak" dedi.

'CİDDİ ARTIŞ VAR'

Yeni turizm sezonunun 1 Nisan itibariyle başladığını dile getiren Gençay, "2014 yılı için ben çok umutluyum. Erken rezervasyon konusunda çok iyimser rakamlar var. İzmir'e 1 Nisan itibariyle yurtdışından gruplar gelmeye başladı. Bu sene rezervasyonlarda ciddi artış var. Bu sene ülke genelinde iyi bir sezon olacağını düşünüyorum. Ayrıca Yunanistan'a bağlı adalara yönelik turizme olan ilginin de daha çok artacağını öngörüyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN