Karşıyaka düze çıkıyor

Futbolculara maç başı dışında borcu kalmayan yönetim, SGK borcunu 5 milyon 95 bin TL'den 30 Mart itibariyle 2 milyon 500 bine indirdi. 2014 sonunda SGK, 2015 sonunda ise vergi borcunun temizlenmesi hedefleniyor

PTT 1. Lig ekibi Karşıyaka, borç eritiyor. Yönetimin göreve geldiğinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) olan 5 milyon 95 bin TL'lik borç güncel borçlar dahil 30 Mart itibariyle 2 milyon 500 bin liraya düştü. SGK'ya borcu 2014 yılı sonunda tamamen bitirmeyi hedefleyen yönetim, ayrıca 1 milyon 500 bin lira civarındaki güncel vergi borcunu da da 2015 yılı sonuna kadar silmeyi amaçlıyor. Karşıyaka, 2013 Haziran ayı itibariyle SGK prim borcuyla Türkiye'nin en yüksek borçlu kulübü olarak kamuoyuna lanse edilmişti. 2013 Haziran ayında göreve gelen Fatih Diniz ve yönetim kurulu, bir dönem önce bozulan vergi ve SGK taksitlendirilmesini yeniden düzenleyip borçları yeni yapılandırmayla azaltmayı başardı. Ayrıca futbolculara da maç başı dışındaki tüm peşinat ve maç başı alacakları ödendi. Yönetimin bu hamleleri, yeşil-kırmızılı taraftarları gelecek sezonlar için umutlandırdı. Yönetimin gelecek sezon sportif başarıya ağırlık vereceği öğrenildi.

OFOEDU'NUN ZOR SINAVI
Ligde yarın 1461 Trabzon ile karşılaşacak KSK'de bu müsabaka Ofoedu için ayrı bir önem taşıyor. Türkiye'de ilk kez Karadeniz ekibinin formasını giyen Nijeryalı, eski takımına karşı mücadele verecek.
BİZE ULAŞIN