Mazbatalar alındı, göreve başlandı

Ege'de yerel seçim sonuçları ardından önceki gün başlayan mazbata alımlarına dün de devam edildi. Belediye başkanlarının yanısıra meclis üyeleri de mazbata heyecanı yaşadı

Yerel seçimlerin ardından seçilen belediye başkanlarını mazbatalarını almaya devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AK Partili Edip Uğur'un yanı sıra AK Parti'den Torbalı Belediye Başkanı olan Adnan Yaşar Görmez, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu mazabatasını alıp göreve başlayan isimler arasında yer aldı. CHP'den Buca Belediye Başkanı seçilen İzmir Büyükşehir Belediye eski başkanı Ahmet Piriştina'nın oğlu Levent Piriştina, mazbatasını aldıktan sonra ilk ziyaretini babasının kabrine yaptı. Foça'da 3. kez belediye başkanı seçilen Gökhan Demirağ da mazbatasını alan isimler arasında yeraldı. Balıkesir'in ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur da, dün mazbatasını aldı. Balıkesir'deki 1 milyon 200 bin kişiye eşit hizmet edeceklerini söyleyen Uğur'a mazbata töreninde Altıeylül ve Karesi Belediye başkanları ile partilileri de eşlik etti.

BABASININ MEZARINA GİTTİ

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldıktan sonra, aday gösterildiği gün yaptığı gibi babası Ahmet Piriştina'nın mezarını ziyaret etti. Duygulu anların yaşandığı ziyarete Piriştina'nın kardeşi Zeynep Piriştina Subaşı, CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül ve bazı meclis üyeleri de katıldı. Ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, "Tarifi zor duygular içindeyim. Mutlu ve gururluyum. Yola ilk çıktığımda da ilk babamın kabristanını ziyaret etmiştim. İnsanın baba dede topraklarında görev alması az insana nasip olur. Bu güveni göstermeleri çok farklı. Askere gidersiniz, çocuğunuz olur, evlenirsiniz ama bu onurların en büyüğü. Kentin bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız" dedi. Torbalı Belediye Başkanlığına seçilen AK Partili Adnan Yaşar Görmez, mazbatasını aldıktan sonra dün de makam koltuğuna oturdu. Görevi CHP'li İsmail Uygur'dan devralan Görmez, tebrikleri kabul etti.

"HASRET SONA ERECEK"
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ilçe seçim kurulundan mazbatasını alarak görevine resmen başladı. Soylu, "Hemşerilerimizin 40 yıllık hizmet hasreti sona erecek" dedi. Soylu'ya törende AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İlçe Başkanı Mehmet İmre ve kalabalık bir grup eşlik etti. Foça Belediye Başkanlığı'na üçüncü kez seçilen Gökhan Demirağ ve belediye meclis üyeleri, mazbatalarını Foça İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Derya Zorlu'dan alarak görevlerine başladılar.

BİZE ULAŞIN