İTO'ya İtalya'da büyük ilgi

Torino Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını belirten İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, "İzmir, yatırımcılar için cazibe merkezi" dedi

İzmir Ticaret Odası'nın İtalya'ya düzenlediği iş ve inceleme gezisinde, İtalya'nın ekonomik ve sanayi açısından en güçlü şehirlerinden birisi olan Torino'da düzenlenen toplantıya İtalyan işadamları büyük ilgi gösterdi. İTO ile Torino Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği antlaşması imzalanırken, Torino Belediye Başkanı ve Torino Oda Başkanı İzmir ve Türkiye ile ilişkilerini geliştirmeye büyük önem verdiklerini söyledi. 60 kişilik İTO heyeti ile görüşmek üzere 70'den fazla İtalyan işadamı gelirken, ikili görüşmeler son derece yoğun ve başarılı geçti. Geziye, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cüneyt Güleç, Yönetim Kurulu Üyeleri Mert Pala, Nevzat Artkıy ile Ali Yılmaz ve Meclis üyelerinin yer aldığı 60 kişilik bir heyet katıldı.

KONGREYE DAVET ETTİ

Torino Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen ilk toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Alessandro Barberis, İTO heyetini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Barberis, 9. Dünya Milletlerarası Odaları Birliği Kongresi'nin de 2015 yılında Torino'da düzenlemeye hak kazandıklarını belirtti, İTO'yu şimdiden kongreye davet ettiklerini söyledi. İzmir'in 4 milyon nüfusu ile Türkiye'nin en büyük 3. şehri ve ekonomik anlamda da 2. büyük şehri olduğunu belirten Demirtaş, "İzmir, ticaretten sanayiye, eğitimden sanata, sağlıktan turizme kadar her alandaki faaliyetleri ile Ege Bölgesinin başkenti. İzmir'de 1900 yabancı şirket var. Her yıl kentimizde 5 bin şirket kuruluyor. Kentimiz ekonomisi çok geniş bir yelpazeye yayılmış durumda. Şehrimiz, yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi konumunda" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN