'Kızım olmadan asla'

Kuşadası'nda yaşayan Ukraynalı Oksana Barış, eşinin 2.5 yaşındaki kızı Eva'yı kaçırdığını iddia etti, "1 yıldır yavrumu göremiyorum. Burnumda tütüyor. Lütfen yardım edin" dedi

Amerikalı bir kadının İran'dan kaçış öyküsünü anlatan 'Kızım olmadan asla' filminde yaşananlara benzer bir olay Kuşadası'nda yaşandı. Ukraynalı radyoloji doktoru Oksana Barış (35) rehber Rıza Barış (35) ile 6 yıl önce tatil için geldiği Kuşadası'nda tanıştı. İlk görüşte birbirine aşık olan çift 5 Haziran 2009'da evlendi. Barış çiftinin mutlulukları 25 Temmuz 2011'de kızları Eva'nın dünyaya gelmesiyle bir kat daha arttı. Aradan geçen zamanda Rıza Barış'ın eşi Oksana Barış'ı sürekli Ukrayna'ya göndermek istemesi ve sık sık yaşanan tartışmalar nedeniyle çiftin arası açıldı. Mutlu giden evlilik çatırdamaya başladı. Yaklaşık bir yıl önce kızı Eva ile birlikte Ukrayna'dan Aydın'ın Germencik ilçesine eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini görmeye giden Oksana Barış'ın hayatı o günden sonra karardı.

EŞİ DARP RAPORU ALMIŞ

Yaklaşık bir yıl önce eşinin babası Abdulcabbar Barış'ın hasta olduğunu ve son kez torununu görmek istediğini söylediğini belirten Oksana, şöyle konuştu; "Onu kırmak istemedim. Aramız açık olmasına rağmen çocuğum Eva ve kız kardeşim Svetlana Pamiienko (23) ile birlikte Türkiye'ye geldim. Kayınpederimin yaşadığı Aydın'ın Neşetiye Köyü'ne gittik. Burada ve Kuşadası'nda bir süre vakit geçirdik. Yine tartışmalar kavgalar oldu. Köyde kavga esnasında kızımı kucağımdan zorla alarak kaçırdı. O günden sonra bir daha ne kızıma ne de eşime ulaşabildim. Jandarmaya gidip şikayette bulundum. Rıza, polis ağabeyi Ahmet Barış'tan yardım alıp kızım Eva için darp raporu almış. Bu raporla kızıma işkence yaptığımı söyleyerek şikayetçi olmuş. Fakat o dönemde kızımı ben hiç göremedim. Çocuğu kendileri dövüp suçu benim üzerime atıyorlar. Kızımı geri alabilmek için her yere başvurdum. Ama sonuç alamadım. Kızım burnumda tütüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyorum."
BİZE ULAŞIN