Çatışmacı değil uzlaşmacı olacağız

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Meclis'in ilk toplantısında uzlaşma, paylaşım, birlik beraberlik ve barış mesajları verdi

Balıkesir'in ilk Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı Başkanı Ahmet Edip Uğur başkanlığında yapıldı. İlk toplantının açılışında meclis üyelerine seslenen ve halka mesajlar veren Başkan Uğur, çatışmacı değil uzlaşmacı bir anlayışla görev yapacaklarını söyledi. Kendisine oy veren vermeyen tüm Balıkesirlilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Uğur, "Hemşerilerimizin itimadını boşa çıkarmamak için canla başla çalışacağız. Çünkü artık hizmet zamanı. Bundan sonraki süreçte beraberce Balıkesir'imize en güzel ve en hızlı bir şekilde hizmet etme niyeti doğrultusunda, bütün Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerimizin bütünleşeceğine inanıyorum" dedi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK
Büyükşehir Belediyesi olarak hem meclis üyelerine hem halka karşı şeffaf ve dürüst olmayı taahhüt ettiklerini kaydeden Başkan Uğur, şunları söyledi. "Bunun yanında gerçekleştirmeyi düşündüğümüz icraatlarda hizmetin tüm tarafları ile paylaşımlarda bulunarak birlikte hareket etmek istiyoruz. Çatışmaya değil uzlaşmaya ve hizmet odaklılığa dayalı bir kurum kültürü oluşturmak istiyoruz. Herkese eşit mesafede olacağız. Kimseye farklı davranmayacağız. Yalnız bir kesim bundan muaf olacak, çocuklar, yaşlılar, kimsesizler, bakıma muhtaç olanlar hizmetlerimizden özellikle ve öncelikle yararlandırılacak. Bu kesime giren hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Türkiye'de örnek gösterilen bir meclis ahengi ve belediyecilik örneği sergileyerek güzel çalışmalara imza atacağız. Balıkesir bir huzur şehri olmaya devam edecektir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN