İki fuar birden

İZFAŞ tarafından düzenlenen, Ekoloji İzmir ile Olivtech fuarları Kültürpark'ta açıldı. Fuar'da, organik ürünlerle, zeytin ve zeytinyağı sektör temsilcileri bir araya gelerek, fikir alış verişinde bulundu

İzmir Kültürpark'ta bir arada düzenlenen "Ekoloji İzmir" ve "Olivtech" fuarları, organik ürünler ile zeytin ve zeytinyağı sektörünü buluşturdu. İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret AŞ. (İZFAŞ) tarafından düzenlenen İzmir Organik Ürünler Fuarı "Ekoloji İzmir" ile Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı "Olivtech", Kültürpark'taki fuar alanında açıldı. Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, dünyanın bir numaralı sorununun "temiz çevre" ve "gıda" olmaya başladığını, bu sorunların ülkelerin birlikte çalışmasıyla giderilebileceğini belirtti. Organik ürün üretimi için temiz çevre, temiz toprak ve suya ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Aydoğan, "Kendi toprağımızın temiz olması yetmez. Komşumuzun havası suyu bizi de etkiliyor" diye konuştu.

102 FİRMA KATILDI

Konuşmanın ardından 22 ilden 102 firmanın ürünleriyle katıldığı Ekoloji İzmir Fuarı ve 9 ilden 184 firmanın ürünlerini sergilediği Olivtech Fuarı'nın açılışı yapıldı. Fuarlara, konaklaması İZFAŞ tarafından karşılanan Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, İran, Mısır, Irak, Suudi Arabistan, Ürdün, Yemen ve Yunanistan'dan alım heyetleri yer alıyor. Fuarlar kapsamında düzenlenecek çeşitli panel ve oturumlarda sektörün sorunları tartışılacak. Giriş ücreti 5 lira olan ve 13 Nisan tarihine kadar açık kalacak fuarlar 10:00-20:00 saatleri arasında gezilebilecek. 4 gün sürecek olan fuarlarda; zeytin, zeytinyağı, fidan, tohum, gübre, şişe, kasa ve bidon, ambalaj malzemeleri, üretim teknolojileri, saklama üniteleri, gıda analiz laboratuvarları, zeytin işleme makinaları ve ekipmanları, organik gıda, organik temizlik, organik kozmetik, organik mobilya, organik dekorasyon, organik oyuncak ürünleri sergilenecek.
BİZE ULAŞIN