'Teşvikler, üretim ve ihracata güç veriyor'

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, teşviklerin uzatılmasının, üretim ve ihracatın desteklenmesine ilişkin girişimlerin, iş dünyasına güç verdiğini belirtti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, yatırımcılar ve iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda uygulanan teşviklerin 2014 yılının sonuna kadar uzatılacağı yönündeki açıklamasını desteklediklerini söyledi.

YATIRIMA UYGUN

Dünya ekonomisinin dalgalandığı şu günlerde ülkemizde, yatırımlar ve ihracatın desteklenmesi yönündeki teşviklerin ve girişimlerin önemli olduğunu belirten Özer, dünya üzerinde her geçen gün olumlu ya da olumsuz yönde ekonomik dönüşümler yaşandığına dikkat çekti. Denizlili girişimcilerin ekonomik anlamda dünya ile entegre olmuş, dinamik girişimcileriyle bilinen, ürettiğinin tamamına yakınını dünyanın 160 ülkesine ihraç eden özellikleri olduğunu hatırlatan Özer, "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin teşvikler başta olmak üzere son ekonomik gelişmelere ilişkin yaptığı değerlendirmeyi olumlu buluyor, destekliyoruz. Ülkemizin geleceği açısından sürdürülebilir hammadde ve enerji kaynaklarının geleceğinin güven altına alınması stratejisini, Türkiye'nin 2023 yılına ilişkin 500 milyar dolarlık ihracat hedefi için gerekli görüyoruz. Çünkü mevcut ve potansiyel pazarları garanti altına almanın ve sürdürülebilir kılmanın yolu buradan geçiyor" dedi. Yeni yatırımlar ve yatırımcılar için Denizli'de alt yapısı hazır organize sanayi bölgeleri bulunduğunu ifade eden Özer, yeni yatırımları ve yatırımcıları çekmeyi, üretimi ihracata dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi, "Bunun için de devletin desteğinin önemli ve gerekli olduğunu biliyoruz. İlimizde yeni yatırıma çok uygun alt yapısı hazır organize sanayi bölgelerimiz bulunmaktadır. Bu yönde bölgesel gerçeklikler göz önünde bulundurularak, getirilecek yeni teşviklerle, üretim ve ihracatın desteklenmesine ilişkin girişimler bizlere güven ve güç vermektedir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN