Yaren bebekler şifa oluyor

İzmirli gönüllülerin başlattığı yaren bebekler projesinden elde edilen gelir, Behçet Uz Çocuk Vakfı aracılığıyla, miniklerin tedavisi için kullanılıyor

DR. Behçet Uz Çocuk Vakfı (BUVAK) ve Bostanlı Rotary Kulübü el ele verdi, Türkiye'ye örnek olacak "yaren bebek" projesi hayata geçirdi. Minik hastalarının tedavi süreçlerinde yanlarından ayırmadıkları yaren bebekler için 7'den 70'e toplumun her kesimi katkı koydu. Ünlü modacı Zeynep Acar, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim üye ve öğrencileri; Aysel Salih Baysak, Wonderland, Bostanlı, Buca Avukat İlhan Ege, Bizim Kulüp ve Karşıyaka Suzan Divrik Kız Meslek Lisesi anaokullarının minik öğrencileri; Rotary üyeleri, eşleri, çocukları ile Rotaract ve İnteractlar projeye tam destek verdi. Ortaya çıkan 2 bin bebek süslenerek satıldı, 10 bin lira gelir elde edildi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Toplanan 10 bin lira da lösemi, kalp ve böbrek rahatsızlığı yaşayan çocuklar yararına kullanılmak üzere BUVAK' bağışlandı. Projeyle ilgili olarak dün Bostanlı Rotary Kulübü tarafından Hilton Oteli'nde toplantı düzenlendi. Toplantıya BUVAK, hastane ve Rotary temsilcileri, modacı Zeynep Acar, Yaşar ve İzmir üniversiteleri temsilcileri katıldı. Etkinlikte BUVAK Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Gappi'nin "Yaren Bebek" şiiri duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Bostanlı Rotary Kulübü Başkanı Berkay Eskinazi, projenin çocuklar yararına olduğuna dikkat çekti "Hastanemize sahip çıkmamız gerekiyor. Yüzlerce kişinin desteğiyle projeyi gerçekleştirdik hem yaren bebekleri hem de vakfı tanıttık. Hedefimiz bu projenin tüm Türkiye'ye yayılması" dedi. 'Yaren Bebek Projesi'nin öyküsü ise Bostanlı Rotary Kulübü'nün katkılarıyla Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından ölümsüzleştirildi. Fakülte tarafından 8. Renk adıyla kısa film çekildi. Film, bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası Rotary Kısa Film Festivali'nde özel ödül aldı.

MİNİKLERE DESTEK İÇİN
BUVAK yetkilileri projeye katkıda bulunmak isteyenlerin başvurabileceği banka hesap numaraları şöyle açıklandı:
Finansbank Özkanlar Şubesi: TR94 0011 1000 0000 0036 025295 İşbankatı
Kordon Şubesi: TR74 0006 4000 0013 4200 348257
Vakıfbank İzmir Şubesi: TR37 0001 5001 5800 7292 284288

BİZE ULAŞIN