Adını İzmirli koyacak

Ticaret, turizm ve tanıtıma büyük katkı yapacak olan Gaziemir'deki fuar alanı için geri sayım başladı. Son rötuşların yapıldığı fuar alanına verilecek ad İzmirlilere sorulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de yaptırılan ve 400 milyon liraya mal olacak yeni fuar kompleksinin inşaatı 7 blok halinde devam ediyor. Toplam 337 bin metrekarelik alanda kurulan yeni fuar kompleksi; sergi holleri, seminer salonları, geniş otoparkı ve sosyal donatı alanları ile uluslararası standartlarda olacak. Katılımcılara farklı bir ortam sunacak seyir kulesi ile amfi tiyatro şeklinde hazırlanan meydan, fuarlar süresince ziyaretçilerin çekim merkezi haline gelecek. Yeni fuar alanının adı ise İzmir halkına sorularak konacak.

2500 ARAÇLIK OTOPARK
İlk etapta 240 bin metrekare inşaat alanı üzerinde 7 tane sergi holü yapılıyor. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde teras şeklinde tasarlandı ve birbirlerine geçişleri bulunuyor. Fuarda ziyaretçi ve katılımcıların hizmetine sunulması için 93 bin metrekarelik kapalı, 2 bin 500 araçlık otopark alanı yapılıyor. Komplekste ayrıca fuar sokağı, seminer salonu, kafeterya, restoran ve idari bölümler da bulunuyor. Yeni fuar kompleksi, çağdaş mekanların yanı sıra, teknik ve sosyal altyapı donanımlarıyla büyük boyutlu ihtisas fuarlarının gereksinimlerini karşılayabilecek niteliklere sahip. Şehir içi ulaşım, konaklama ve hizmet alanlarına yakın konumuyla, fuar katılımcılarının yanı sıra kentliler de yeni fuar alanına kolayca ulaşabilecek. Fuar ulaşımı için ayrıca monoray hattı kurulması planlanıyor. Kompleks, hem istihdam hem de turizm ve ticaret sektörlerine sağlayacağı katkılarla kent ekonomisine çok ciddi bir ivme kazandıracak.
BİZE ULAŞIN