Parkımız genişliyor çocuklar seviniyor

İlkbaharla birlikte İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda peş peşe doğumlar yaşanmaya başlandı. Yeni doğan 3 halka kuyruklu lemur ile 3 mirket yavrusu, daha şimdiden çocukların gözdesi oldu

  • Egeli Sabah
  • Pazartesi 22.04.2014
Avrupa'nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, peş peşe gelen yeni doğumlarla birlikte genişliyor. Doğadaki yaşam alanlarını aratmayan koşullarda yaşayan hayvanlar, baharla birlikte yaptıkları peşpeşe doğumlarla parkta tatlı bir telaş yaşatıyor. Geçtiğimiz yıl İsrail'den getirildikten kısa bir süre sonra sürpriz yaparak 3 yavru dünyaya getiren mirketler, bu yıl da yeni doğumlar gerçekleştirdi. Yeni doğan 3 yavru ile parktaki mirket sayısı 9'a yükseldi.

YAVRU LEMURLAR

Dünyada soyları tükenmekte olan hayvanlar listesine alınan halka kuyruklu lemurlar da Doğal Yaşam Parkı'ndaki doğum geleneklerini bozmadı. Önceki yıllarda 6 doğum heyecanı yaşayan lemur ailesinin birey sayısı, yeni doğan 3 yavruyla birlikte 14'e yükseldi. Bir an olsun annelerinin karnından ayrılmayan bebek lemurlar daha şimdiden çocuklarının gözdesi oldu. Ziyaretçilerin çoğunluğunu çocuklar oluşturunca parkta en yoğun ilgiyi gören bölüm de 'Çocuk Hayvanat Bahçesi' oluyor. Cüce keçiler, midilliler, kuzular, tavşanlar ve birçok sevimli çiftlik hayvanıyla çocukların ilgisini çeken parkın bu köşesinde, doğa ve hayvan sevgisinin en güzel örnekleri yaşanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası nedeniyle 27 Nisan tarihine kadar İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret eden çocuklardan giriş ücreti almıyor.
BİZE ULAŞIN