30 milyon dolarlık rüya

Şampiyonluğa koşarken tesis zengini de olan A.Ordu, Selçuk'ta 237 dönümlük alana içinde stat da bulunan dev kompleks yapıyor

İkinci Lig Kırmızı Grup'ta şampiyonluk için gün sayan Altınordu, bir yandan da tesisleşmede tarihi adımlar atıyor. Selçuk'ta yapılacak dev tesis, heyecan uyandırdı. Seyit Mehmet Özkan'ın göreve gelmesinin ardından ciddi adımlar atan kırmızı-lacivertliler, altyapıda hızla büyüdü, 56 futbol okuluna ulaştı. Kırklareli'den Ağrı'ya kadar Türkiye'nin tüm coğrafyasına yayılan bu okullardaki öğrenci sayısı 3 bine ulaştı. Kulübün misyonu ve vizyonunu anlatan, Türkçe-İngilizce bir katalog hazırlandı. Dünyanın en büyük kulüplerine gönderildi. Bu tanıtımda A.Ordu'nun hedefinin "futboldan fazlası" olduğu vurgulanıyor, Türkiye'de de "sistemli bir şekilde futbolcu yetiştirildiği" anlatılıyordu. Şeytanlar, en son dev tesis hamlesi başlattı. Belevi'nde 237 bin metrekarelik bir arazi alındı. Proje hazırlandı.

HER ŞEY VAR
30 milyon liralık dev tesis, Türkiye'nin en büyüğü olacak. Burada 8 bin kişilik Sait Altınordu Stadyumu, 2 adet suni, 7 adet doğal çim olmak üzere toplam 9 çim saha, birer adet "forvet şut çalışma sahası" ve "kaleci özel çalışma sahası", lojmanlar, havuz, botanik bahçesi, amfi tiyatro yer alacak.
BİZE ULAŞIN