Bir garip köprü komedisi

Büyükşehir, bölgedeki trafiği rahatlatmak için Bostanlı deresi üzerine 6 köprü yaptırdı. Ancak köprülerden 4'ü birimler arasındaki iletişimsizlik yüzünden kullanıma açılamadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka'da Bostanlı deresi üzerine 6 köprü yaptırdı. Bestekar Yusuf Nalkesen Sokak ve çevresindeki trafiği rahatlatmak için yapılan köprüler; birimler arasındaki koordiyonsuzluk yüzünden 6 köprüden dördü bir türlü kullanıma açılamadı. Alınan bilgilere göre; köprüleri Fen İşleri, yol bağlantılarını ise Ulaşım Daire Başkanlığı'nın yapması planlandı. Köprülerin inşaatı yaklaşık 2 ay önce bitti. Ulaşım Daire Başkanlığı ise, eş zamanlı olarak yapması gereken yol bağlantılarına başlayamadı. Gerekçe olarak da yine Büyükşehir kuruluşlarından olan İZSU'nun derede yapması gereken ıslah çalışmalarına başlamaması gösterildi. İZSU'nun dere ıslahı için ne zaman ihaleye çıkacağı merak konusu olurken, Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri köprü ayaklarının yola bağlanmasına ilişkin projenin hazır olduğunu söyledi, "İZSU Genel Müdürlüğü'nün o bölgede yapacağı dere ıslah çalışması bitince, çalışmalara başlayacağız. Islah çalışması kapsamında, dere duvarının yolun karşı tarafta olması gereken yerde değil. Yeni duvar yapılması da gerekir" diye konuştu. "Bu kadarı da olmaz" dedirten bu gelişmeler yüzünden, trafiğin rahatlamasını bekleyen vatandaş ise, daha da sıkıntıya girdi ve tepkisini, "Bu köprüler yapılmaya başladığında, İZSU bu durumu bilmiyor muydu? Niye zamanında ıslah çalışmaları yapılmadı. Bırakın trafiğin rahatlamasını, her taraf mezbelelik oldu" sözleriyle dile getirdi.

5 MİLYON LİRA DEĞERİNDE
Trafiği rahatlatmak adına yapılan köprülerin havada kalması ve bağlantı yollarının yapılmaması sebebiyle daraltılan yollarda sabah işe gidiş, akşamda işten eve dönüş saatlerinde inşaat nedeniyle iyice yoğunluk yaşanmaya başlandı. 5 milyon liraya mal olacak projenin yarıda kalması ise vatandaşı isyan noktasına getirdi. Bütün kış boyunca yağışın da etkisi ile bölgenin çamur deryasına döndüğünü belirten vatandaşlar yarım kalan işin bir an önce tamamlanmasını, köprülerin hizmete açılmasını istedi.

DÖRT ŞERİTLİ OLACAK
Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında başlayan çalışmalar kapsamında geliş gidiş olarak tek şeritte işleyen Bestekar Yusuf Nalkesen Caddesi'nin mevcut bölümü, Ordu Caddesi'nden Demirköprü Alt Geçidi yönüne doğru akacak. Yeni yapılan yol ise Demirköprü Alt Geçidi'nden Ordu Caddesi'ne doğru akacak. Açılacak yeni yol için Bostanlı Deresi üzerinden 2 köprü ile bağlantı sağlanacak.
BİZE ULAŞIN