Ege'de çocukların bahar şenliği

Ege Üniversitesi (EÜ) Engelli Çocuklar Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde eğitim gören çocuklar bahar şenliği düzenledi.

EÜ Engelli Çocuklar Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı Araştırma ve Uygulama Merkezi oldukça anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Merkezde eğitim gören onlarca çocuk her yıl geleneksel olarak düzenlenen bahar şenliğinde dans, ritim, step gibi alanlarda öğretim üyeleri ve velilere gösteriler sundu.

'MERKEZİMİZ DÜZENLİ HASTA ALIMINA DEVAM EDİYOR'

Şenliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Kirazlı, '2006 yılında kurulma çalışması tamamlanan ve 2010 yılından bu yana aktif olarak hasta alan merkezimizin kurucularına bugün bizlerle oldukları için çok teşekkür ederiz. Merkezimiz 2010 Nisan'dan bu yana düzenli hasta alımına devam ediyor. Bunun dışında düzenli olarak sosyal aktivitelerimizi de sürdürüyoruz ' diye konuştu.

'BALIK ÇOCUK' PROJESİ

Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu başta olmak üzere başka birçok merkezden de destek aldıklarını belirten Prof. Dr. Kirazlı, 'Su ürünleri fakültesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 'Balık Çocuk' projesi var. Bunun dışında EÜ Türk Musikisi Konservatuarı ile birlikte ritim çalışmaları yapıyoruz. Aynı zamanda dans çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Bugün sizlere bu çalışmalardan küçük örnekler sergileyeceğiz' dedi.

BARIŞ MANÇO SAHNEDE

Çocuklar ilk olarak Barış Manço tiplemesiyle sahne aldıktan sonra, konservatuvarla birlikte hazırlanan bir başka grup ritim gösterisi sundu. Sonrasında ise salsa gösterisi, step gösterisi ve şirinler müzik grubunun canlandırılması yapıldı. Gösterilerin sonunda çocuklara hediye dağıtan Ege İnner Wheel Kulübü Başkanı Melek Güsar yaptığı konuşmada, 'Çocuklarımızın sağlıklı büyümesi için elimizden gelen yardıma hazırız. Bugün bizi burada ağırladığınız için çok teşekkür ederiz' dedi.

YÜRÜME YARDIMCISI CİHAZ TANITILDI

Ege İnner Wheel Klübü'nün EÜ Engelli Çocuklar Rehabilitasyon ve Eğitim Parkı Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne bağışladığı yürüme yardımcısı bir cihaz da engelli bir çocukla birlikte tanıtıldı. Bir fizyoterapist eşliğinde kullanılan ve değişik boylardaki çocuklar için üç adet boy seçeneği bulunan cihaz izleyenlerin büyük ilgisini çekti. Etkinlik sonrasında Prof. Dr. Yeşim Kirazlı çocukların bu gösterileri yapmasına ve eğitimlerine katkı sunan öğretim üyelerine ve destekçilere teşekkür belgesi takdim etti. Daha sonra veliler ve öğretim elemanları ile birlikte bahçeye çıkılarak bahar pikniği yapıldı.

BİZE ULAŞIN