Ege'yi zirveye taşırız

Ege'yi zirveye taşırız

Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, Ege'yi sanayide ilk sıralara taşımak istediklerini belirtti, "Bunun için el ele verip kenetlenirsek, bu başarı kaçınılmaz olur" dedi

  • Egeli Sabah
  • Pazar 05.01.2015
Yurdumuzun yağ sanayinde yıldızı başarıyla parlayan kuruluşu Küçükbay A.Ş. yatırımları ve tüketiciye yönelik, istihdam artırıcı çalışmaları ile göz kamaştırıyor. Yurt içinde İstanbul, Tekirdağ, Adana, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi AOSB, Kemalpaşa Akalan, Yurt dışında Amerika, Japonya ve Etiyopya da yatırımlarına hız kazandıran Küçükbay A.Ş, marka değerine kattığı "Ekiz" yağ ile de büyümesini sürdürüyor. Turkuvaz Medya Grubu Ege Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık, Egeli Sabah Haber Müdürü Ahmet Uzan ve Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı ile iki gazetenin ekibine Kordon Kule'de ev sahipliği yapan Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, "Ege Bölgesini sanayide ilk sıralara taşımak görevimiz. Birbirimize sıkıca kenetlenirsek bu başarı zor değil. Burada gazetemiz Egeli Sabah'a da daha büyük görev düşüyor" şeklinde konuştu. 2015 yılından umutlu olduklarını, Küçükbay A.Ş.'nin büyüme hedeflerinde hız kesmeden yola devam edeceğini açıklayan Küçükbay, küresel ve yerel boyutlarda ekonomik ve siyasi risklerin artış gösterdiği, istikrarsızlıkların oluşturulmak istendiği bir ortamda ekonomik dönüşüm paketlerinin, Türkiye ekonomisinin içerde ve dışarıda elini güçlendirecek niteliklere sahip olduğunu söyledi. Petrol fiyatlarına bağlı olarak dolarda yaşanan dalgalanmaların özellikle hammadde sağlanmasında bitkisel yağ sektörünü de doğrudan ilgilendirdiğini belirten Küçükbay, "Hükümetimizin dile getirdiği 25 maddelik dönüşüm programı önem taşıyor. İthalata olan bağımlılığın azaltılmasını, öncelikli teknoloji alanlarının ticarileştirilmesini, kamu alımlarının teknolojiyi geliştirici olmasını ve enerjide verimliliği yükseltmeyi amaçlayan bu programla reel sektörün güçlendirilmesi amaçlanıyor. Bu yönde atılan adımlar Türkiye'nin geleceği için oldukça önemli" görüşünü paylaştı. Türkiye'nin köklü yağ kuruluşu Ekiz Zeytinyağlarını marka değerini Küçükbay A.Ş. bünyesine katarak Orkide markasına büyük bir kardeş getirdiklerini sözlerine ekleyen Ahmet Küçükbay, Ekiz'le yağ sanayinde bu yıl büyüyeceklerini belirtti.

İNŞAATA DA YÖNELECEK
Bu yıl yüzde 30'u konut, yüzde 70'I ofis olarak tasarlanan ve 3 yılda tamamlanması planlanan ultra lüks bir inşaat projesinin de startını vereceklerini bildiren Ahmet Küçükbay, 52 katlı "By Tower" projemizin, brüt kullanım alanı 90 bin metrekare olacak. 2015'in ilk çeyreğinde temel atmayı planlıyoruz. Şu anda İstanbul'dan sektörün önde gelen üç firmasıyla görüşme halindeyiz. Bu projeyi çok önemsiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN