Bir darbe daha

Pınar Karşıyaka'ya iki maç seyircisiz oynama cezası veren federasyon, yeni yönetmeliği gerekçe gösterip evindeki ilk G.Saray maçına da yasak getirdi

Bir darbe daha
Türkiye Basketbol Ligi (TBL) Direktörlüğü, Pınar Karşıyaka-Galatasaray maçı sonrası İzmir ekibine verilen iki maç seyircisiz oynama cezasının ardından şok bir karar daha açıkladı. Kolej maçını seyircisiz oynayayan ve Eskişehir Basket ile oynayacağı maçı da taraftarından yoksun oynayıp cezayı tamamlayaca olan KSK, federasyondan gelen haberle bir şok daha yaşadı. Federasyon yaptığı açıklamada, sezon öncesi Disiplin Yönergesi'nde yapılan değişikliği gerekçe göstererek Galatasaray ile bu sezon (Play-Off'ta) veya gerçekleşmezse önümüzdeki sezon evinde oynayacağı maçın da seyircisiz oynanacağını ilan etti.

ATAMAN'A TEPKİ

Pınar Karşıyaka-Galatasaray Liv Hospital maçının son 16 saniyesinde mola olan konuk ekibin Başantrenörü Ergin Ataman, fırlattığı taktik tahtası pota altındaki demirlere çarpmıştı. Sporcu ya da taraftara gelmesi halinde büyük yaralanmaya yol açabilecek bu harekete yeşil-kırmızılı taraftarlar büyük tepki göstermiş ve sahaya yabancı madde atmıştı. Bu olaylar sonrası disiplin kuruluna sevkedilen Pınar Karşıyaka'ya 2 maç seyircisiz oynama cezası verilirken olayları başlatan Ergin Ataman, 5 bin lira para cezasına çarptırılmıştı.
BİZE ULAŞIN