Bu sistem amacının tersine hizmet ediyor

Doğan'ın aktarmalı sistemin sıkıntılarını görmesi için Aktarma Merkezine davet ettiği Kocaoğlu gelmedi. Kocaoğlu'na seslenen Bilal Doğan, "Sayın Başkanın buraları görmesini istiyoruz" dedi

Bu sistem amacının tersine hizmet ediyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 6,5 ay önce uygulamaya koyduğu yeni ulaşım sisteminde vatandaşların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek isteyen AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, çağrısına cevap vermeyerek, dün sabah saat 07.40'ta Fahrettin Altay Aktarma Merkezi'ne gelmeyen Başkan Aziz Kocaoğlu'na "Hiç olmazsa biz yokken gel bu çileyi gör" mesajı gönderdi. Yaklaşık 1 saat boyunca Kocaoğlu'nu bekleyen Doğan ellerini iki yana açıp "Neredesiniz Aziz Bey?" diyerek Kocaoğlu'na seslendi. Doğan, "İzmirli hemşehrilerimiz dolu otobüsten başka bir dolu otobüse binip yolculuk etmek için adeta maraton yapıyor. Bu sistemin kent içi trafiğin yükünü hafifletmek, sıkışıklığı önlemek ve otobüslerden tasarruf etmek amacıyla konulduğu söylendi. Sonuçta tam tersi oldu. Kalabalığı gören veliler, otobüs sıkışıklığından korumak amacıyla çocuklarını kendi araçlarıyla okula götürmeye başladı. Ya da okul servislerine başvurdular. Böylece trafiğe çıkan araç sayısı arttı. Doğal olarak tasarruf edilmediğini de görüyoruz" dedi.

ULAŞIM ZAMMI TEZAT OLDU
Doğan. ESHOT'un iskontolu akaryakıt almasına ve akaryakıt fiyatlarının genel olarak düşmesine rağmen, 1 Ocak 2015'ten geçerli olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde CHP'li meclis üyelerinin evet oylarıyla toplu ulaşıma yüzde 9-12.5 arasında zam yapıldığını hatırlattı. Doğan, "Bu ne tezattır? CHP meclis grubu alay eder gibi zammı 'küçük bir zam' diye savundu. Küçük buysa, büyük zamlar nasıl olur merak ediyoruz. Sayın Kocaoğlu'nu halkımızın çektiği aktarmalı çileyi yerinde görmesi için 07.40'ta Fahrettin Altay Aktarma Merkezi'ne davet etmiştik. Kendisi makam aracından inip gelmedi. Ama biz çağrımızı yineliyoruz. Hemşehrilerimize daha fazla zulüm çektirmesin. Kötünün iyisi eski sisteme geri dönülebilir. Sivil toplum örgütlerine, muhalefet partilerine ve meclis üyelerine danışarak ulaşımda düzenleme yapmasını tavsiye ederim" şeklinde konuştu. AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Gültekin de, "İlçe teşkilatımıza son günlerde yüzlerce vatandaşımızdan şikayet geliyor. Vatandaş otobüslere sıkış tepiş bindiklerini, hamile ve yaşlıların mağdur olduğunu söylüyor. İndi bindilerde engelliler perişan oluyor. Aktarmalı sistem tutmadı. İzmir'in altyapısı aktarmalı sistemi kaldıramıyor" diye görüş belirtti.
BİZE ULAŞIN