ADD, CHP'nin arka bahçesi haline gelmiş

CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçince Atatürkçü Düşünce Derneği Güzelbahçe Şube Başkanlığı'nı da bırakmak zorunda kalan Akdemir, derneğin, bir yerlere gelmek isteyenlerin adresi olduğunu söyledi

ADD, CHP'nin arka bahçesi haline gelmiş
Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) Güzelbahçe Şube Başkanı iken, CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçince, şube başkanlığını bırakmaya zorlanan Uğur Semih Akdemir, derneğin hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmadığını ifade etti. Akdemir, yaklaşık 1 sene Güzelbahçe ADD başkanlığı yaptığını, Nisan 2014'te CHP'den istifa ederek geçtiği AK Parti'de halen Güzelbahçe İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttüğünü dile getirdi. ADD'nin Atatürk'ün düşüncelerini savunmak ve yaymak amacıyla kurulmuş bir dernek olduğunu kaydeden Akdemir, "Ben de Atatürkçü olduğum için kaydoldum. Menfaat amaçlı kayıt olmadım. Daha sonra da beni başkan seçtiler. Bu süreçte bazı gerçekleri gördüm. Dışarıdan göründüğü gibi olmadığını fark ettim. ADD kesinlikle Atatürkçü düşünceyi yaymanın dışında ideolojik bir yapıya sahiptir. Bu da ADD'yi CHP'nin arka bahçesi haline getiriyor. ADD Atatürkçü düşünceyi savunmanın değil, CHP içerisinde ben nereye nasıl gelirim hesabı yapanların yeri haline gelmiş. Atatürk'ü kullananların adresi olmuş. ADD'ye kayıt olayım meclis üyesi olayım derdindeler" diye konuştu.

ATATÜRK'Ü KULLANIYORLAR

CHP'li olmayanların ADD'de yer alamadığının altını çizen Akdemir, " Böyle bir ortam yaratılıyor. Hatta bana İşçi Partisi'nden bile kayıt almayın dediler, ben de alamadım. ADD bir düşünce biçimini savunur. Ancak insanlar bunu öyle değerlendirmiyorlar. Belediye seçimleri olur. Herkes ADD üyesi olmaya çalışır. Çünkü CHP'de bir yerlere gelmek için Atatürk'ü kullanmanız gerekir. Şimdi seçimler yaklaştı. Üye olmak için telefonlar başlar. Kariyerleri için Atatürk'ü kullanıyorlar. Bu kesinlikle yanlıştır. ADD böyle bir yer olmamalı" dedi. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin derneğin genel merkezine kendisi hakkında şikayet mektupları gönderdiğini de savunan Akdemir, "Genel Başkan Tansel Çölaşan'a şikayet edildim. Bu şikayetler üzerine beni görevden alın dedim. Ancak alamadılar. Çünkü tüzükte böyle bir şey yok. İki okulumuzun Atatürk heykellerini yenilemek istedik. Kimse para vermedi. Etkinliklere kimse katılmadı.Çünkü Mustafa İnce, destek olana tehditler savuruyordu" şeklinde konuştu. Akdemir, AK Partili olmasının Atatürkçü fikirlere engel olmadığını söyleyerek bundan sonra da Atatürk ile ilgili çalışan platformlarda bu düşünceleri savunmaya devam edeceğini söyledi. AK Parti'deki göreviyle, ADD'dekini birbirine karıştırmadığını ve ikisinin de gereklerini doğru biçimde yerine getirdiğini vurgulayan Akdemir, "29 Ekim törenlerinde otobüs kaldırdım. kimse gelmedi. Bazı isimlerin üyelikleri 25 liralık yıllık aidatı ödemedikleri gerekçesiyle iptal edildi" diye bilgi verdi.

SINIFTA KALDILAR

Akdemir'in ADD başkanlığından istifasını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Bülent Delican da bu baskıların derneğin adına yakışmad��ğını söyledi. Delican, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün adını kullanarak siyaset yapmaya çalışanlar İzmir'de sınıfta kalmışlardır. Atatürk hepimizin ortak değeriyken Türkiye'nin tamamını temsil eden siyasi partilerin temsilcilerini bile aralarında görmekten imtina edenler Atatürk'ün hangi düşüncesini, hangi hakla savunmaktadırlar" dedi.
BİZE ULAŞIN