AK Parti'ye oy veren kadınlara 'hülog' dedi

İzmir'de iş dünyasının temsilcileriyle buluşan CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, partisine yönelik sert eleştirileri cevaplamak yerine AK Parti'ye oy veren kadınları "hüloglar" diye aşağılamayı tercih etti

AK Parti'ye oy veren kadınlara 'hülog' dedi
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, AK Parti'ye oy veren kadınları "hüloglar" diye niteledi. Karşıyaka Belediyesi'nin düzenlediği iş dünyasıyla buluşma toplantısına katılan Oran, AK Parti'nin bir mitinginde röprotaj yapılan kadın vatandaşın söylediklerinden yola çıkarak, sosyal medyada bu partiye oy verenleri aşağılamak için kullanılan "hülog" ifadesini, genele teşmil ederek, " hüloglar" diye sınıflandırma yaptı. Oran, "...İncelediğimizde en fazla oyu kadınlardan, 'hüloglar'dan almış. Onları incelediğinizde ise sosyal gördüğü tek erkek kocasından ve çocuğundan başka Erdoğan'dır. Tek sosyal aktivitesi de mitinglere gitmek. Böyle bir sistem kurmuş" diye konuştu.

FORREST GUMP ÖRNEĞİ

Toplantıya katılanlar ise CHP'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Eski Adalet Bakanı Denizkurdu, "Yüzde 80 oy aldığınız bir yerdesiniz. Deplasmanda değilsiniz, evde top atıyorsunuz. Kısa paslaşmalarda rahatsınız. Ben DYP kökenliyim. 3 seçimdir CHP'ye oy veriyorum. Geçen gün bir film izledim. Forrest Gump zekası kısıtlı ama enteresan ve dürüst bir adam. Sonra koşmaya başladı. Ardından herkes peşine düştü. Sayın Kılıçdaroğlu'nu beğeniyorum ama insanlara 'biz de peşinde koşalım' diyecekleri bir lider lazım. Bana bir dahaki konuşmamızda demokrasi yok, özgürlük yok demeyin. Bana 'iktidara geliyoruz, sağlık için, ekonomi için, iş dünyası için projelerimiz şunlar' deyin. Onlar makarna gönderiyorsa, 'biz de biftek göndereceğiz' deyin. Uzun konuşmayın, 5 dakikada nasıl iş, nasıl aş vereceksiniz bunu anlatın" diye konuştu. İzmir milletvekillerinin İzmirli olmadığını anlatan Denizkurdu, "Rıza Türmen çok iyi biri ama ben onu İzmir'de görmüyorum. Gazeteci arkadaşımı görmüyorum. Demokrasi diyorsunuz, oy veriyoruz ama yoklar. Mumcu'nun karısı İzmirli değil. Hani tabanda demokrasi? Karşıyaka Stadı ile ilgili toplantı yapacağız, milletvekili bulamıyorum çünkü İzmir'de yok. Ben son kez oyumu CHP'ye vereceğim. İkinci bölge listesinde dışarıdan aday, kontenjan istemiyoruz. 12 milletvekilini biz seçelim" dedi. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş da, "CHP'nin sadece muhalefet yaparak bir yere gelme şansı yok. Bizim insanımız aşa ve işe bakıyor. Ecevit AK Parti'ye kaybettiği seçimde yüzde 1 oy aldı. Çünkü vatandaşın işi ve aşı kalmamıştı. Türkiye'de işsizlik gerçekte yüzde 20'lerin üzerindeyken benim sanayicilerim çalıştıracak işçi bulamıyor. Neden? Çünkü karnı doyuyor. CHP'nin vatandaşa işi ve aşı nasıl vereceğini söylemesi lazım. Yoksa özgürlükler çok önemli olsaydı AK Parti'nin oyu bu derece olmazdı. Şişli'de belediye içinde kavga var. İzmir milletvekilimiz, CHP'nin cemaat ile işbirliği içinde olduğunu savunuyor. Neden kamouyunun önünde tartışılıyor. Bu partiye güveni sarsıyor. Hayatım boyunca CHP'ye oy verdim. CHP'nin görevlerinden hangisini yerine getirdiğine bakması lazım. Parti küçük olsun, benim olsun anlayışı doğru değil" diye konuştu. Toplantıya çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra ekonomi ve iş dünyasından isimler katıldı.
BİZE ULAŞIN