Hedefi olmayan STK yok olmaya mahkum

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, sivil toplum örgütlerinin varlığının ülke için büyük önem taşıdığını, hedefi bulunan ve dünyayla derdi olan insanların bu örgütlerde görev aldığını dile getirdi

Hedefi olmayan STK yok olmaya mahkum
Tüm Sanayici ve iş Adamları Derneği (TÜMSİAD) İzmir Şubesi'ne konuk olan AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, burada yaptığı konuşmada sivil toplum örgütlerinin önemine dikkat çekti. TÜMSİAD'ın da çok özel bir sivil toplum örgütü olduğunu vurgulayan İlknur Denizli, "Bir sivil toplum örgütünde ilk kez bulunuyorsanız büyük bir istekle başlıyorsunuz. Bu çok önemli. Güçlü sivi toplum örgütlerimizin olması ise hem kendimiz hem de ülkemiz açısından önemli. Bu dernekler ihtiyaçtan doğuyor. Hedefi olması gerekiyor. Bir hedefi yoksa sivil toplum örgütü yaşamıyor. Sivil toplum örgütlerinin birlikte hareket etmesi de önemli. Tek başınıza beceremediğiniz işleri birlikte ifade etme şansı sağlıyor. Ben şuna inanmışımdır. Kimse sivil toplum örgütü önünde duramaz. Kendi küçük ailenizden çıkıp büyük bir ailenin ferdi oluyorsunuz. Bu dünyaya büyük sorumluluğunuz olduğunu düşünüyorum. Azeri atasözündeki gibi, bu dünyayla derdi olmayan bu dünyaya yüktür. Bizim yük olmadığımızın en büyük kanıtıtı bu organizasyonlar içinde yer almamız diye düşünüyorum" dedi.

İZMİR GERİDE KALDI
İş adamlarının gazete ilanlarıyla hükümetlere ayar verdiği ya da hükümetleri yıktığı günlerden bu günlere geldiklerini belirten Ege Bölgesi Ağrılılar Birliği Başkanı Metin Yardımcı ise şöyle konuştu: "TÜMSİAD'ın şu an çizmiş olduğu tablo gerçekten çok farklı. Yeni Türkiye havasına da çok uygun. Burada olmaktan çok mutluyuz. Desteklemeye devam edeceğiz. Anadolu'nun farklı kentlerinden gelen diğer insanlarımız gibi biz de İzmir'de yaşıyoruz ve kentimizin sorunlarına da duyarsız kalmamaya çalışıyoruz. Ancak İzmir şu an büyük bir köy görünümünü almış durumda. Ciddi bir altyapı sıkıntısı var. Bütün modern kentler bu sıkıntılarını allatmışken İzmir'in geri kaldığını görüyoruz. Çevresindeki illerin belediyecilik anlayışının İzmir'de de uygulanmasını istiyoruz." TÜMSİAD İzmir Şube Başkanı Mehmet Ceylan ise İlknur Denizli'yi sivil toplumcu kimliğiyle kendilerie yakın hissettiklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN