Petkim çalışanları diploma aldı

Çalışanlarının kariyerlerini geliştirmek için de yatırım yapan Petkim eğitimi tamamlayan 24 şirket mensubuna diplomalarını törenle verdi

Petkim çalışanları diploma aldı
İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü ile Petkim arasında 2011'de imzalanan protokol kapsamında başlatılan Master of Business Administration (MBA) programından mezun olan 24 Petkim çalışanına diplomaları verildi. Törende mezunlara seslenen SOCAR Türkiye Başkanı (CEO) ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz, kendisinin de mezunları arasında olmaktan gurur duyduğu İşletme İktisadı Enstitüsü'nün, analitik düşünce yapısını öğrencilerine sevdiren ve öğreten eğitim kurumlarından biri olduğunu söyledi. Kenan Yavuz, üç sömestr süren MBA programına katılan her çalışanı için Petkim'in toplam 13 bin 500 lira ödediğini hatırlattı.

KARİYERE ÖNEM VERİLİYOR
Kenan Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çalışanlarımızın kariyer yolculuklarına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda harcadığımız kaynağın, şirketin geleceğine yaptığımız bir yatırım olduğunun bilincindeyiz. Türk iş dünyasının kronik problemleri arasında yetişmiş ve yetkin iş gücünün geldiğini çok iyi biliyoruz. Mezun olan çalışanlarımız, başarılarını sürdürdükleri takdirde gelecekte şirketimizin tepe yöneticisi olacaklar. " İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Pekdemir de, lisansüstü eğitimde 60 yıllık deneyime sahip olan Enstitü'nün, ülkenin yüz akı eğitim kurumlarının başında geldiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN