Mezarlık isyanı

65 yaşındaki Hatice Satmış, satın aldığı 12 kişilik aile mezarlığının ufaldığını belirtti, Büyükşehir Belediyesi'ni suçladı

Mezarlık isyanı
İzmir'in Bayraklı ilçesindeki mezarlıktan 12 kişilik aile mezarlığı satın alan Hatice Satmış, genç yaşta hayatını kaybeden oğlunun defnedilmesi sırasında mezarlık alanının çok küçük olduğunu fark etti. Satmış, mezarlıklar arasında dinen ve hukuken bir mesafe olması gerektiğini iddia ederek, "İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri birbirlerinin üzerine atarak beni futbol topu gibi bir oraya bir buraya yönlendiriyor. Az yere çok kişi gömmeye çalışıyorlar" dedi. Konu yargıya taşınınca mezar satışları durdurulurken yeni proje ile eksikliklerin giderileceği öğrenildi.

OĞLUNU KAYBETTİ
İzmir'de yaşayan 65 yaşındaki Hatice Satmış, geçen yıl oğlu Gürkan Ali Satmış (44) trafik kazasında hayatını kaybedince, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bayraklı ilçesindeki Doğançay Mezarlığı'ndan oğulları ile birlikte üç parça halinde aynı yerden 45 bin liraya 12 kişilik aile mezarlığı aldı. Satmış ailesi Gürkan Ali Satmış'ı defnetmeye mezarlığa gidince, aldıkları mezarlık alanlarının çok küçük olduğunu gördü. Hatice Satmış, aldıkları yerlerin küçük olduğunu iddia edip, İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne başvurdu. Büyükşehir'e tepki gösteren Hatice Satmış, "12 kişilik aile mezarlığı aldık. Ancak, geldiğimizde gördük ki mezarlar çok dip dibe. Aralarından bir ayakla basılıp geçip de Fatiha okuyacak mesafe yok. Mezarlıklar müdürlüğüne başvuruyorum, Büyükşehir Belediyesi'ne yönlendiriyor. Büyükşehir de beni tekrar mezarlıklar müdürlüğüne yönlendiriyor. Bu yaşta kadınım, benimle futbol topu gibi oynuyorlar" dedi. Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğü yetkilileri, Hatice Satmış'ın verdiği dilekçe ve benzer şikayetten bir vatandaşın konuyu yargıya taşımasından dolayı Doğançay mezarlığındaki aile kabristanlığı satışlarının durdurulduğunu belirterek "İlk yapılan proje iptal edildi. Yeni proje geliştirerek mezarlıklar arasında geçiş yolları yapılacak. Sorunları gidereceğiz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN