Bu istifanın İzmir'de mutlaka yankısı olur

Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, A Haber'de katıldığı programda CHP'den istifa eden Birgül Ayman Güler'i "İzmir'de karşılığı olan bir milletvekili" diye nitelendirdi

Bu istifanın İzmir'de mutlaka yankısı olur
Bağımsız İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in önceki gün CHP'den istifa etmesini değerlendiren AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım "Güler, İzmir'de karşılığı olan bir milletvekili. İstifasının İzmir'de mutlaka bir yankısı olur ama ne kadar olur, ne ölçüde olur bunu şu an ölçmek mümkün değil" dedi. Yıldırım, A Haber'de gazeteci Sevilay Yükselir'in sorularını cevaplandırdı. Paralel Yapı'nın ülkenin bekasını hedef aldığını ve bunların masum gösterilemeyeceğini belirten Yıldırım, "Yanlışı nerede gördüyseniz gereğini yapacaksınız. Devletin yanında paralel devlet olmaz. Ne zaman ihanet belgelendi, o zaman her şey değişti. Hükümetin dershaneleri kapatma kararından sonra her şey ortaya çıktı" diye konuştu. Birgül Ayman Güler'in ani bir kararla partisinden istifa etmesini de değerlendiren Yıldırım, şunları söyledi: "Partisi için, partisinin geleceği için güzel ve doğru şeyler söylüyordu. Birgül Ayman Güler, İzmir'de karşılığı olan bir milletvekili. İzmir'de sokaklarda birbirimizle çok fazla karşılaşmadık. Daha ziyade o takvimin genel siyasetiyle ilgili, parti politikalarıyla ilgili değerlendirmelere ağırlık veriyordu. Bizim icraatlarımızla ilgili, bizim terörle mücadele konusundaki düşüncelerimizde zaman zaman tenkitte bulunduğunu biliyorum. İstifasının mutlaka İzmir'de bunun bir yankısı olur. Ama ne kadar olur, ne ölçüde olur bunu şu an ölçmek mümkün değil. Tabii ki seçimlere giderken bir partinin güç kaybetmesi o partinin çok arzu etmediği bir şeydir. Geçen hafta da bir istifa oldu. Demek ki, parti içinde bir huzursuzluk var."

BİZİM İŞİMİZ DEĞİL

Binali Yıldırım, bu tür konulardan daha çok ülkenin gelişmesine yönelik meselelere odaklandıklarını kaydederek, "Bizim işimiz siyasi rakiplerimizin içinde ne oluyor, ne bitiyor onlarla uğraşmak değil. Onların içişlerini karıştırmak değil. Bizim işimiz ülkeyi nasıl daha ileriye götürürüz. Vatandaşımızın sorunlarını daha hızlı nasıl çözeriz. Biz milletten güç ve destek aldık. Arkamızda millet sağlam durdu. İlk günkü heyecanımız ve canlılığımızla hizmete devam etmemiz lazım. Millet nasıl güç verdiyse öyle de geri almasını bilir. Biz hiçbir zaman güç sarhoşu olmadık. Güçlü olduğumuzda da vatandaşımızın işini görmek için daha çok çalıştık. Çalışmamızın karşılığını da gördük. Yüzde 34.5 oyla başladık 41'e çıktık. Olmadı 47'ye çıktık, olmadı 50'ye çıktık. 52'ye çıktık. Hep çıtamızı yükselttik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN